ReaListHayaL

Hectopat
Daha fazla  
Windows XP-7-8-10 işletim sistemlerine format atmadan hızlandırmak ve sistem bakımı yapmak adına ne yapabiliriz, tavsiyeleriniz nelerdir?
NOT: Herhangi bir program yüklemeden olan tavsiyeler benim için daha önemlidir, illa ki yüklenecekse hafif zorlamayan türden olanları daha makul olacaktır.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Advantec System Care Pro(derin kayıt defteri temizliği) Temp ve Prefetch klasörlerin içi silinecek. Başlangıç programları autoruns isimli programla en ayrıntılı bir şekilde ayarlanacak. Driver'lar en güncel ve orjinalleri olacak. Smart Defrag Pro ile iyice bir defrag yapılacak tabi HDD varsa. Bunlar bana yetiyor ancak Advantec System Care Pro'nun bazı bilgisayarlar mavi ekran hatası verdiğini gördüm ona göre. Benim makinede vermiyor.

Arkadaşlar Forum da Yeniyimde Acaba Nasıl Yaparım Yardımcı Olurmusunuz?

İşletim Sistemi Hızım Çok Düşük Ben Bunu Araştırdım Laptop Galiba Overlock Diye Birşey Varmış Yapabiliyormuşuz Sistem Hızını Arttırmak İstiyorum Fazla Değil 1.66 - 1.67 Şuan Ben Bunu 2.0 Yapsam Bile Yeterli Fazla Değil Nasıl Yapabilirim Anlatabilirmisiniz Acaba????
Sistem Özelliklerim Altta.

Dosya Ekleri

• özellik.png
    özellik.png
    217,3 KB · Görüntüleme: 124
  • dxdiag.png
    dxdiag.png
    267,5 KB · Görüntüleme: 119
Arkadaşlar Forum da Yeniyimde Acaba Nasıl Yaparım Yardımcı Olurmusunuz?

İşletim Sistemi Hızım Çok Düşük Ben Bunu Araştırdım Laptop Galiba Overlock Diye Birşey Varmış Yapabiliyormuşuz Sistem Hızını Arttırmak İstiyorum Fazla Değil 1.66 - 1.67 Şuan Ben Bunu 2.0 Yapsam Bile Yeterli Fazla Değil Nasıl Yapabilirim Anlatabilirmisiniz Acaba????
Sistem Özelliklerim Altta.
Merhabalar Windows 7 kategorisine konu açmalısın. Solda konu oluştur butonu var.
Link : Windows 7

İobit ürünü kullanmayın hızlanır zaten. Wise disk cleaner(güvenli silme seçeneği seçilebilir), wise registry cleaner da sadece güvenli tarama seçilir bakımlar yapılır.
Windows disk temizleme ve disk birleştirme yapılır, harddisk varsa sistem geri yüklemenin kapatılması çok farkeder. Ccleaner gereksiz.
Malware tarzı zararlı temizliği için de Adwcleaner ve Malwarebytes.

İobit ürünü kullanmayın hızlanır zaten. Wise disk cleaner(güvenli silme seçeneği seçilebilir), wise registry cleaner da sadece güvenli tarama seçilir bakımlar yapılır.
Windows disk temizleme ve disk birleştirme yapılır, harddisk varsa sistem geri yüklemenin kapatılması çok farkeder. Ccleaner gereksiz.
Malware tarzı zararlı temizliği için de Adwcleaner ve Malwarebytes.
IOBit ürünleri ile bir sorun mu yaşadınız? Ben bu güne kadar sadece bazı bilgisayarlar da mavi ekran hatası aldım. Kendi bilgisayarımda gayet sorunsuz ve başarılı olarak 3 - 4 yıldır kullanıyorum gayet memnunum.

IOBit ürünleri ile bir sorun mu yaşadınız? Ben bu güne kadar sadece bazı bilgisayarlar da mavi ekran hatası aldım. Kendi bilgisayarımda gayet sorunsuz ve başarılı olarak 3 - 4 yıldır kullanıyorum gayet memnunum.
Adwclaner awcyi malware olarak görüyor. Silince bir şey de farketmedi. 2017'de awc yi, 2018 de Cclaner'ı kaldırdım üstüne Wise disk claner kullandım. Tertemiz 2gb fazladan yer açmıştı bilgisayarımdan bakıldığında da bariz görülüyordü.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı