Format atmadan Windows 10'a geri dönülebilir mi?

Önceden dönülebiliyordu hatta kaç defa o yöntem ile döndüm. Ama sonradan o özelliği ayarlardan kaldırınca geri dönülmüyor. En fazla sistem geri döndürme noktası oluşturulduğunda yapılabilir. Ya da dosyaları koruyarak format atılabilir.

bu yöntemler bilgisayarınızda veri kaybına yol açabilir.
Windows 10 iso bu adresten Windows 10.ISO indirin ardından ISO indirdikten sonra sol tık ISO dosyası seçili bağla'ya basın ISO açıldıktan sonra Setup.exe'yi çalıstırın ve yükselt seçenegine basın.
kurulumda hata alırsanız. Çözümler.
-
bir Windows 10 USB ile bilgisayarınızı boot edin ardından Shift-F10 tusuna basın cmd.exe açılacaktır bu komutları yazın.

[CODE title="Volume Repair System Repair" highlight="5"]bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
bootrec /rebuildbcd
sfc /scannow
wpeutil reboot[/CODE]

Bu komutları yazın. (bilgisayarınız hata verirse boot Manager hatası alırsanız!)

Dönülebilir. Alttaki video yardımcı olacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yazdığım şeyleri bir daha okuyun isterseniz.
Önceden dönülebiliyordu hatta kaç defa o yöntem ile döndüm. Ama sonradan o özelliği ayarlardan kaldırınca geri dönülmüyor. En fazla sistem geri döndürme noktası oluşturulduğunda yapılabilir. Ya da dosyaları koruyarak format atılabilir.
Dosyaları koruyup nasıl format atabilirim?

Yazdığım şeyleri bir daha okuyun isterseniz.

Dosyaları koruyup nasıl format atabilirim?

Normal format ile aynı. Fakat bütün dosyaları silmek yerine dosyaları koruyarak yükle seçeneği ile yüklenebiliyor. Hiç denemedim o yol ile ama muhtemelen dosyalara zarar gelmemesi lazım.

Geri dönme noktası yoksa mecburen format gerekiyor. Sıfırlama olsa dosya koruma olur fakat format için fikrim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı