Format atmak ekran yırtılmasını kaldırır mı?

EMOyt

Centipat
Selam arkadaşlar, normalde bilgisayarı aldığım zamanlarda hiçbir ekran yırtılması olmuyordu fakat son 2-3 aydır bu sorunla oyunlarda karşılaşmaya başladım. Hafta sonu format atacağım. Hem depolama için hem de bu sorun için. Sorunu çözer mi? Bilgisayarı alalı 1 yıl kadar oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Format atmak böyle sorunları çözmek için değildir oyunlarda yırtılmayı önlemek için V-Sync modu var onu açarsan herhangi bir sorun yaşamazsın.

Monitörünün Hertz değeri düşükse formatla çözemezsin.
Yüksek olsa dahi formatla çözemezsin.
Format bu tip sorunlar için çözüm değil.
Sisteminizi tam olarak atarsanız net cevap alırsınız.
GTX 1650
İNTEL İ7 10. NESİL İŞLEMCİ
16 GB RAM

Alakasız...
Bir ayar vardı yırtılmayı önlüyordu ama FPS'i 60'a falan sabitliyordu deneyebilirsiniz.
V-Sync veya dikey eşitleme.
V-Sync açarsan azalır fakat oyun kaliten düşer hissedilir bir gecikme yaratıyor.
V-Sync açmak istemiyorum oyun zevikimin içine ediyor.

V-Sync açarsan kırılma azalır.
Format atmak böyle sorunları çözmek için değildir oyunlarda yırtılmayı önlemek için V-Sync modu var onu açarsan herhangi bir sorun yaşamazsın.
Açmak istemiyorum hocam volada 200 fps alıyorum V-Sync açınca 60'a sabitleniyor ve oyun zevkimin içine ediyor :\

Alakasız...
Bir ayar vardı yırtılmayı önlüyordu ama FPS'i 60'a falan sabitliyordu deneyebilirsiniz.
V-Sync ayarı.

Açmak istemiyorum hocam volada 200 fps alıyorum V-Sync açınca 60'a sabitleniyor ve oyun zevkimin içine ediyor :\
Hocam FPS'niz isterse 10000 olsun, ekran yenileme hızınız (hertz) 60 ise maksimum 60 FPS hissiyatı verir.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı