Format atmak için bilgisayarı kullanmak gerekli mi?

Onlar yapmazsa da kendiniz yapabilirsiniz, zor bir şey değil.

Genelde bilgisayarlar yukarıdaki masalarda oluyor adama demem lazımdır değil mi?

Güvenli modda açmayı deneyip (tercihe göre ağ destekli) virüs taraması yapmayı deneseniz nasıl olur? :D

Ayrıca virüs olduğundan emin misiniz?

Mantıklı güvenli modda bu işlemi yapabilir miyim? Rufus üzerinden.

Genelde bilgisayarlar yukarıdaki masalarda oluyor adama demem lazımdır değil mi?

Mantıklı güvenli modda bu işlemi yapabilir miyim? Rufus üzerinden.
Güvenli modda rufus kurulumu açılıyor mu bilmiyorum. Ama rufus'un taşınabilir (kurulum gerektirmeyen) bir sürümü vardı sanırsam, onu yükleyebilirsiniz. :)

Denemedim büyük ihtimalle denemem güvenmiyorum her şey olabilir.
Teknik olarak açılmayan bir şeyi daha fazla açılamaz hale getirme olasılığınız çok düşük. :D Özellikle sadece açma tuşuna basmaktan bence bir zarar gelmez, ayrıca virüs olduğuna nereden ikna oldunuz, nereden anladınız? Hangi belirtileri verdi yani. Sadece yavaşlama mı? Bir program açtınız ve yavaşladı siz de hemen kapattınız mı?

Teknik olarak açılmayan bir şeyi daha fazla açılamaz hale getirme olasılığınız çok düşük. :D özellikle sadece açma tuşuna basmaktan bence bir zarar gelmez, ayrıca virüs olduğuna nereden ikna oldunuz, nereden anladınız? Hangi belirtileri verdi yani. Sadece yavaşlama mı? Bir program açtınız ve yavaşladı siz de hemen kapattınız mı?

Daha önceden format attırmak için bilgisayar cıya verdik büyük ihtimalle KMSpico kurdu ben kurma dediğim halde. Virüs var mı bilmiyorum ama çok şüpelendim. Program açmadım kendi kendine yeniden başlatıldı.

Teknik olarak açılmayan bir şeyi daha fazla açılamaz hale getirme olasılığınız çok düşük. :D özellikle sadece açma tuşuna basmaktan bence bir zarar gelmez, ayrıca virüs olduğuna nereden ikna oldunuz, nereden anladınız? Hangi belirtileri verdi yani. Sadece yavaşlama mı? Bir program açtınız ve yavaşladı siz de hemen kapattınız mı?

Şu an tekrar denedim açıldı internet falan gözüküyor sizce kurayim mi Kaspersky yüklü olmasına rağmen neden böyle oldu anlamadım.

Görev yöneticisinde anormal kullanım / tanınmayan program var mı? Kaspersky güncel ise tarama yapın. Yeniden başlatma her şey yüzünden olabilir. Hata var mı diye kontrol etmek için Denetim Masası>Sistem ve Güvenlik>Güvenlik ve Bakım>Bakım>Güvenilirlik geçmişini görüntüle kısmında hata olup olmadığına bakıp, varsa hatanın ekran görüntüsünü atabilirsiniz. :)

Görev yöneticisinde anormal kullanım / tanınmayan program var mı? Kaspersky güncel ise tarama yapın. Yeniden başlatma her şey yüzünden olabilir. Hata var mı diye kontrol etmek için Denetim Masası>Sistem ve Güvenlik>Güvenlik ve Bakım>Bakım>Güvenilirlik geçmişini görüntüle kısmında hata olup olmadığına bakıp, varsa hatanın ekran görüntüsünü atabilirsiniz. :)
Kasperskynin lisansı dolmuş malwarebytes yükleyeceğim
IMG_20220630_005646.jpg

Bence korkacak bir durum yok. Bilgisayar birden (yeniden başlatılıyor ekranı gelmeden) mi kapandı yoksa normal yeniden başlatmışsınız gibi mi? Herhangi bir uyarı verdi mi kapanmadan önce?

Yeni konular

Geri
Yukarı