Format Atmak İçin Bios'a Nasıl Gireceğim?

Tolga Şahin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir/Bornova
Daha fazla  
Meslek
İçerik Moderatörü - Freelance Çevirmen
Arkadaşlar vatandan bugün aldığım pc toplama olduğu için işletim sistemi yok bende flasha windows 7 ultimate rar dosyasını attım fakat pc den biosa nasıl gireceğim. Anakart ekranı çıkmıyor sadece reboot and select a proper boot device diyor ne yapmam lazım ?

Usb'yi bootable olarak hazırladınızmı?
Dell ile biosa girip usb'yi 1.sıraya alın. Yada direk girebilirseniz boot menüsüne girin.

Bios a girip boot prioryty 1. sıraya usb belleği getirdim. Şimdi reset attı ve ekrana device mapping table yazısı çıktı komut istiyor.
sanırım verdiğiniz linkteki program ile deneyeceğim. Çok zor yazıyorum laptobun konumundan dolayı eğer hata yaparsam lütfen ceza vermeyin. Birde arkadaşlar ekran kartının sadece bir fanı çalışıyor şu anda yoksa zorlanıncamı ikisini birden çalıştırıyor merak ettim teşekkürler.

Arkadaşlar rar dosyasını nasıl iso' ya dönüştürebilirim acaba winmount ile denedim paralı versiyon istiyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı