Format atmak laptopu temizlemek ile aynı işlevi görür mü?

Format atarak disk de bulunan virüs (tabi dosyaya gömülü ise) ve gereksiz dosyaların oluşturduğu fazla yerden kurtulursunuz ama laptopun içini temizlerseniz: Fanların daha rahat dönmesini, diğer bileşenler de bulunan tozlardan da kurtulur dolayısıyla soğutmayı ve bileşenlerin çalışma performansını çok daha sağlıklı hale getirirsiniz. (zamanın da işlemci fanı nedeniyle PC/laptopun açılmadığı veya açılıp kapandığı çok oldu.)
Soğutma olarak kötü değil şuan bence. Isınmasını etkileyecek bir hava da yok malum baya soğuk hava. Format atmam yeterli galiba.
Ekran kartı ayarlarıyla alakası yok 4 GB RAM ile takılmalar yaşarsınız. Bende GT 920MX var çok rahat GTA 5 oynatıyor ama 4 GB RAM olduğundan takılmalar yaşıyorum.
Ben yaşamıyorum vallahi memmunum. Tek sorun örneğin hızlı bir araba aldığımda hızlı gittiğimden map yüklenmesinde sıkıntılar yaşıyorum. Yetişemiyor. O kadar da olsun. Şikayetçi değilim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı