Çözüldü Format atmak Windows'u da siler mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ozelus

Femtopat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar bu linkteki videoda format işlemi direk Windows'u silip başka bir Windows mu kurar yoksa olan Windows'u silip yeniden mi yükler? Benim ürün anahtarı almama gerek var mı? Benim istediğim yeni bir Windows'umun olması.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar bu linkteki videoda format işlemi direk Windows'u silip başka bir Windows mu kurar yoksa olan Windows'u silip yeniden mi yükler? Benim ürün anahtarı almama gerek var mı? Benim istediğim yeni bir Windows'umun olması.
Direk diskteki herşeyi siliyor ve yeni 0 windows kuruyor. Ürün anahtarı oem ise anakartınıza gömülmüştür.
Eski ürün anahtarınız home ise home kurmanız lazım etkinleşmesi için.
Fakat USB ile temiz kurulum daha sağlıklı. Konu sahibinin amacı bilgisayarını virüsten kurtarmak sanırım. Bu durumda başka bir bilgisayardan Windows yazdırıp format atması gerek.

USB kurulumu yaptım. Yani videodakilerin tıpatıp aynısını yaptım. Bilgisayarda şu an farklı bir Windows mu var?

Fakat USB ile temiz kurulum daha sağlıklı. Konu sahibinin amacı bilgisayarını virüsten kurtarmak sanırım. Bu durumda başka bir bilgisayardan Windows yazdırıp format atması gerek.

USB ile kurulum yaptım. Yani direk videodakilerin aynısını yaptım şu an bilgisayarımda farklı bir Windows mu var yoksa bir önceki Windows'un aynısı mı? Eğer Windows'ta virüs varsa silinmiş midir?

USB kurulumu yaptım. Yani videodakilerin tıpatıp aynısını yaptım. Bilgisayarda şu an farklı bir Windows mu var?

USB ile kurulum yaptım. Yani direk videodakilerin aynısını yaptım şu an bilgisayarımda farklı bir Windows mu var yoksa bir önceki Windows'un aynısı mı? Eğer Windows'ta virüs varsa silinmiş midir?

Kendi bilgisayarınızdan USB yazdırdıysanız virüs silinmeme ihtimali var.

Kendi bilgisayarınızdan USB yazdırdıysanız virüs silinmeme ihtimali var.

Windows dosyalarını silip yeniden yükler. Eğer ki Windows dosyalarında bir sorun varsa sorun düzelir, virüslerde silinir.

Yani benim bu yaptığım işlem direkt farklı bir Windows kurulumum mu oldu?

Windows dosyalarını silip yeniden yükler. Eğer ki Windows dosyalarında bir sorun varsa sorun düzelir, virüslerde silinir.

Benim sorduğum Windows dosyalarındaki virüste silinir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani benim bu yaptığım işlem direkt farklı bir Windows kurulumum mu oldu?
Evet, yeni bir Windows kurdunuz. Zaten kurduktan sonra ilk açılışta fark etmişsinizdir, ekranda sadece Edge ve geri dönüşüm kutusu olur. Eğer bu şekilde bir ekranla karşılaştıysanız yeni bir Windows kurmuşsunuz demektir.

Benim sorduğum Windows dosyalarındaki virüste silinir mi?
Eğer virüsten şüphelendiğiniz eski sistem üzerinden format flash'ı hazırladıysanız çok düşük de olsa virüs olma ihtimali var. Tavsiyem ise Kaspersky kurup tam tarama yapmanızdır. İçiniz rahat etmiş olur.

Evet, yeni bir Windows kurdunuz. Zaten kurduktan sonra ilk açılışta fark etmişsinizdir, ekranda sadece Edge ve geri dönüşüm kutusu olur. Eğer bu şekilde bir ekranla karşılaştıysanız yeni bir Windows kurmuşsunuz demektir.

Eğer virüsten şüphelendiğiniz eski sistem üzerinden format Flash'ı hazırladıysanız çok düşük de olsa virüs olma ihtimali var. Tavsiyem ise Kaspersky kurup tam tarama yapmanızdır. İçiniz rahat etmiş olur.

Kaspersky ile tarama yaptım hiçbir şey çıkmadı. Hala virüs olma ihtimali olabilir mi?

Geri
Yukarı