Format atmama rağmen tekrar USB formatına atıyor

Da1mon

Femtopat
Herkese merhaba arkadaşlar. Bugun Windows 10 format atarken her şey yolunda giderken PC yeniden başlatıliyor dedi ve açılınca tekrar USB format yerine aktardı daha öncesinden de disk oluşuturamıyor diye MBR'den GPT'ye cevirmiştim bununla ilgisi var mı bilmiyorum ve başka HDD'ye aynı işlemleri yaptığımda Windows 10 rahat bir şekilde formatlandı. Çalışan HDD'nin yanina formatlayamadığım HDD'yi eklediğimde ise bilgisayarımda çalıştığını görüyorum. Neyi yanlış yapıyorum bilmiyorum yardım ederseniz cok mutlu olurum.

Not: USB çıkardıgım halde oluyor.

Bu sorun boot menüsünden kaynaklanıyor. @Recep Baltaş Technopat kanalında çok güzel bir şekilde anlatıyor, onu izleyip rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Boot menüsünden diski ilk başa alın ve sorun çözülecek.

Son düzenleme:
Bilgisayara format attıktan sonra "10 saniye içinde yeniden başlatılıyor" diyince USB'yi çıkarın sonra BIOS'a girip Windows kurduğunuz diski seçip devam edin.
Denedim bunuda fakat olmadı
BIOS boot menüsünde USB belleği ilk sıraya almak yerine Boot Menu altından USB seçecektiniz. Olmadı mı? USB belleği sökün.
Abi dediğniz herseyi yaptım fakat olmadı windows diske hiç geçmiyor boot menüde windows meneger bile yok

Son düzenleme:
Bilgisayara format attıktan sonra "10 saniye içinde yeniden başlatılıyor" diyince USB'yi çıkarın sonra BIOS'a girip Windows kurduğunuz diski seçip devam edin.
Artık USB ile işi kalmıyor. USB yi çıkartırsan otomatik sistemi bulup devam eder. Ama çıkarmazsan tekrar USB den çalıştırmaya kalkar.
Herkese merhaba arkadaşlar. Bugun Windows 10 format atarken her şey yolunda giderken PC yeniden başlatıliyor dedi ve açılınca tekrar USB format yerine aktardı daha öncesinden de disk oluşuturamıyor diye MBR'den GPT'ye cevirmiştim bununla ilgisi var mı bilmiyorum ve başka HDD'ye aynı işlemleri yaptığımda Windows 10 rahat bir şekilde formatlandı. Çalışan HDD'nin yanina formatlayamadığım HDD'yi eklediğimde ise bilgisayarımda çalıştığını görüyorum. Neyi yanlış yapıyorum bilmiyorum yardım ederseniz cok mutlu olurum.

Not: USB çıkardıgım halde oluyor.
PC yeniden başlatılıyor demeden önce Windows format işini bitirmek üzere miydi yoksa daha başlamamış mıydı? Ayrıca bir de fotoğraf ekleyebilir misin?

Artık USB ile işi kalmıyor. USB yi çıkartırsan otomatik sistemi bulup devam eder. Ama çıkarmazsan tekrar USB den çalıştırmaya kalkar.

PC yeniden başlatılıyor demeden önce Windows format işini bitirmek üzere miydi yoksa daha başlamamış mıydı? Ayrıca bir de fotoğraf ekleyebilir misin?
USB çıkarınca bu hatayı alıyorum.
Usb cıkarınca bu hatayı aliyorum

Usb cıkarınca bu hatayı aliyorum

Son düzenleme:
o zaman hiç çıkarma. Yeniden başlatılıyor dedikten sonra da dokunma. Yeniden kurulum yapmaya mı başlıyor?
Evet usb çıkarmadıgımda yeniden kuruluma başlıyor çıkarınca da windows boot manager seçenegi gelmiyor yani win10 boot edilemiyor ve pc başlarken bu hatayı aliyorum
BIOS boot menüsünde USB belleği ilk sıraya almak yerine Boot Menu altından USB seçecektiniz. Olmadı mı? USB belleği sökün.
Yardım edin lütfen 2 haftadır bu lanet hata ile karşılaşıyorum

Dosya Ekleri

• 16006893620722053327115023726452.jpg
    16006893620722053327115023726452.jpg
    121,2 KB · Görüntüleme: 29
Evet usb çıkarmadıgımda yeniden kuruluma başlıyor çıkarınca da windows boot manager seçenegi gelmiyor yani win10 boot edilemiyor ve pc başlarken bu hatayı aliyorum

Yardım edin lütfen 2 haftadır bu lanet hata ile karşılaşıyorum
UBS deki windows dosyalarında da sorun olabilir ama pek sanmıyorum. Bir başka USB ile yapmayı denedin mi?
Eğer o da olmazsa bilgisayarcıda format attırmanı öneririm. Ama atılırken başından ayrılma ve neler yaptığına dikkat et. Böylece öğrenmiş te olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı