Format Atmaya Karşı Olan Ön yargı

yunusemre.yl

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Denizli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Victus 16
i5 13500H
16GB Ram
RTX 4050(120W)
512GB SSD
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi
Herkese iyi sosyaller. Bu yazımda dışarıda çok gördüğüm ve beni çıldırtan tipleri anlatacağım. Geçen gün komşuyla sohbet ediyoruz. Bilgisayara format attım dedim ve ardından 1 yılda format atılır mı dedi. 5 sene geçecek en azından dedi. Lafını yediğim belki 5 sene sonra o laptop olmayacak bile. Geçen gün babamın eski bilgisayarı vardı. Yeni bilgisayarı bozulunca eskisini kullanmak istedi. Tamam aldım format attım verdim bilgisayarı. Sen niye format attın buna diyor. Format atınca bilgisayar çalışmayacak sanki. Anlatsan anlamazlar zaten geçen gün komşu internet kafecinin her şeyden anladığını laptopların ekran kartını bile yükselttiğini söylüyor.
Ben de çıldırıyorum ama yani bir şey söylesen de kırılıyorlar. Ama bu ön yargı neden bu kadar fazla?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında tamamen tembellikten dolayı. Bir de haklı oldukları yönler var mesela bir ses sorunu için driver yükleyerek çözmek varken neden format atalım değil mi ? :) Hoş bende eğer alacağım çok yedeğim yoksa format atma taraftarıyım sonuçta makinam eskimez :)

Yani. Sanki format atınca bilgisayarı kullanamayacak gibi düşünüyorlar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı