Çözüldü Format attiktan sistemde aşırı yavaslama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SempatikPancar

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Hard diskin alani doldugu için format attim. Sonradan tum driverleri yukledim eksiksiz bir sekilde. Sonra Spotify'dan muzik dinlerken surekli seste karincalanma oldugunu fark ettim. Her yerde mi boyle diye merak ettim ve Live for Speed indirdim. Eger bu oyunu biliyorsaniz cok dusuk sistem gereksinimleri var. Format atmadan once arka planda spotfiy, Steam, Epic Games acik bir sekilde ve oyun indirirken sabit 100 FPS aliyordum, simdi ise hiçbir uygulama acik degilken 30 FPS zor aliyorum. Bunun sebebini bilen varsa yardimci olursaniz cok sevinirim.

Not: Laptop kullanıyorum. Dell Insprion 15R 5521.

Özellikler:
Intel i5-3317U
8 GB DDR3 1333MHz RAM
AMD Radeon 8730M
250gb hdd
500gb hdd

Son düzenleme:
Çözüm
İnan ki arkadaşımdaki Dell laptop 2. nesil i7 SSD aldı ve RAM aldı şu anda PC'si 7 saniyede açılıyor.

O zaman hem SSD hem de RAM alacağım tavsiyeleriniz için cok teşekkür ederim.
Arkadaşlar tekrar merhaba, sorunu cozdum.
Nasıl cozdugumu anlatayim: Tesadufen gorev yoneticisinde gezerken işlemci hizi sadece 0.80 GHz takili kaldigini gordum, benim de aklima direk BIOS geldi. Alt kapagi sokup pili çıkarıp resetledim ve sorun cozulmus oldu basina boyle bir şey gelen varsa kesin cozumdur. Konu kapanabilir yardimlariniz için hepinize teşekkür ederim.
Merhaba konunun çözümünü buldum tek sorun BIOS pilini çıkarıp sıfırlamakmış bu sorunu yasayan arkadaşlara yardımcı olması için yazdım konu kapanabilir.
Merhaba konunun çözümünü buldum tek sorun BIOS pilini çıkarıp sıfırlamakmış bu sorunu yasayan arkadaşlara yardımcı olması için yazdım konu kapanabilir.

Çözümü bu arkadaşlar arada kaynamış.
Tamam şimdi orayı deniyorum. Bu arada güvenli mod ile ekran kartı driverini sildim düzeldi.

Arkadaşımda da Dell bir laptop vardı o da SSD taktı düzeldi.
İstersen sen de bir HDD'yi sat, bütçenin yetebildiği bir SSD'yi alıp Windows'u ona kur ondan sonra.
Belgelerini vs HDD'ye koy, çok daha iyi bir performans alırsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşımda da Dell bir laptop vardı o da SSD taktı düzeldi.
İstersen sen de bir HDD'yi sat, bütçenin yetebildiği bir SSD'yi alıp Windows'u ona kur ondan sonra.
Belgelerini vs HDD'ye koy, çok daha iyi bir performans alırsın.

Normalde değiştircektim ama bunu satmak istemiyorum o zaman dediklerinizi yapıp SSD aldıktan sonra köşede kalsın.

İnan ki arkadaşımdaki Dell laptop 2. nesil i7 SSD aldı ve RAM aldı şu anda PC'si 7 saniyede açılıyor.

O zaman hem SSD hem de RAM alacağım tavsiyeleriniz için cok teşekkür ederim.
Arkadaşlar tekrar merhaba, sorunu cozdum.
Nasıl cozdugumu anlatayim: Tesadufen gorev yoneticisinde gezerken işlemci hizi sadece 0.80 GHz takili kaldigini gordum, benim de aklima direk BIOS geldi. Alt kapagi sokup pili çıkarıp resetledim ve sorun cozulmus oldu basina boyle bir şey gelen varsa kesin cozumdur. Konu kapanabilir yardimlariniz için hepinize teşekkür ederim.

Çözümü bu arkadaşlar arada kaynamış.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı