Format attıktan sonra colour banding hatası

Beholster

Hectopat
Bilgisayarıma format atıp Windows 10'u kurduktan sonra pikseller belirli renk tonlarında halka şeklini almaya başladı, birçok yerde araştırdım sorunun bit sorunu ıcc profili sorunu falan olduğunu gördüm fakat hiçbir çözüme ulaşamadım aşağıya örnek bırakıyorum, bilinen bir çözümü var mıdır?

Dosya Ekleri

• 1651746613887.png
    1651746613887.png
    74,8 KB · Görüntüleme: 35
Windows'un güncel sürümünü mü kullanıyorsunuz ve ekran kartınız NVIDIA mı? Sanırım bu sorun NVIDIA kartlarda daha çok görülüyor. Şöyle bir çözüm buldum:
  1. "Görev Zamanlayıcı"yı açın.
  2. Soldaki "Görev Zamanlayıcı Kitaplığı"na çift tıklayın.
  3. Sırasıyla şu butonlara çift tıklayın: Microsoft > Windows > WindowsColorSystem.
  4. Orta kısımdaki "Calibration Loader" seçeneğine sağ tıklayıp menüden "Özellikler" butonuna tıklayın.
  5. Açılan pencerede "Tetikleyiciler" sekmesine gelin.
  6. Sırasıyla "Oturum açıldığında" ve "Kullanıcı oturumuna bağlantıda" seçeneklerine çift tıklayın.
  7. Açılan pencerenin en altında bulunan "Etkin" seçeneğinin tikini kaldırın.
  8. "Tamam" butonuna basarak ayarlarınızı kaydedin ve sistemi yeniden başlatın.
Sorun devam ediyorsa aynı işlemleri uygulayarak ayarlarınızı eski haline getirebilirsiniz.

Windows'un güncel sürümünü mü kullanıyorsunuz ve ekran kartınız NVIDIA mı? Sanırım bu sorun NVIDIA kartlarda daha çok görülüyor. Şöyle bir çözüm buldum:
  1. "Görev zamanlayıcı"yı açın.
  2. Soldaki "görev zamanlayıcı kitaplığı"na çift tıklayın.
  3. Sırasıyla şu butonlara çift tıklayın: Microsoft > Windows > windowscolorsystem.
  4. Orta kısımdaki "calibration loader" seçeneğine sağ tıklayıp menüden "özellikler" butonuna tıklayın.
  5. Açılan pencerede "tetikleyiciler" sekmesine gelin.
  6. Sırasıyla "oturum açıldığında" ve "kullanıcı oturumuna bağlantıda" seçeneklerine çift tıklayın.
  7. Açılan pencerenin en altında bulunan "etkin" seçeneğinin tikini kaldırın.
  8. "Tamam" butonuna basarak ayarlarınızı kaydedin ve sistemi yeniden başlatın.
Sorun devam ediyorsa aynı işlemleri uygulayarak ayarlarınızı eski haline getirebilirsiniz.

Ekran kartım maalesef AMD, söylediklerini yine de denemeli miyim?
Bu çözümü daha önce denemedim eğer AMD ekran kartları da yapabiliyorsa deneyeceğim.
Edit: Denedim ve işe yaramadı, yine de teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı