Çözüldü Format Attıktan Sonra HDD Depolama Alanı Düştü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

JustBarkin5

Decapat
Daha fazla  
Selam en son bilgisayarıma virüs girmişti. Format attım. Ayarları yaptım fakat sonra baktım ki 1 TB'lik hard disk 785 GB'ye düşmüş. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam dediğim gibi 1 TB di şimdi böyle disk yönetiminden ayarları da yaptım.
931 GB olarak gözükmesi doğal. Windows kullanıyorsanız az görünmesi gerekiyor. Onu şöyle anlayabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tek diski iki disk olarak bölmüşsünüz ve doğal olarak biri D diski olarak ortaya çıkmış. C diskine 150 GB verdiğiniz için D diskine 785 GB kalmış. Görünürde bir hata bulunmuyor içiniz rahat olsun.
Disk Yönetiminden ayarları yapın. Eğer olmuyor ise 1TB'lık harddiskinizde bad sector olabilir.

Disk yönetiminden ayarları yapın. Eğer olmuyor ise 1TB'lık harddiskinizde bad sector olabilir.

Hocam dediğim gibi 1 TB di şimdi böyle disk yönetiminden ayarları da yaptım.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2023-02-04 saat 02.00.39.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-02-04 saat 02.00.39.jpg
    26,9 KB · Görüntüleme: 69
Hocam, ekte belirtmiş olduğum gibi siyah kutucuk gibi olan yer yok değil mi diğer seçeneklerde?

Dosya Ekleri

• 2.PNG
    2.PNG
    19 KB · Görüntüleme: 51
Bilgisayarınız açılırken herhangi bir yavaşlık takılma vs mevcut mu?

Değilse, 1TB Olan disk 1TB gözükmeyecektir zaten fakat burada bir anormallik var bence, 900 GB'dan fazla gözükmesi gerekiyor...

Yeni konular

Geri
Yukarı