Format attıktan sonra kasmayan oyunlarda FPS düşüşü

emirxd

Hectopat
Merhaba yeni bir bilgisayar aldım ve format attım, formattan önce CS:GO'da ana menüde 500 alırken şu an 350 400 arası alıyorum aynı şey oyun içinde de geçerli bunun çözümü nedir neden olur?

Ekran kartım: ASUS TUF 3 5600XT.
İşlemcim: Ryzen 5 3600X.
RAM: Corsair Vengeance 3000MHz CL15.
SSD: Kioxia 500GB M.2 NVMe SSD.

Sürücüler güncel ise WHQL sürümünde deneyin. Oyun için değerleri ve ısıları bize atın. Aynı ayarlar mı? Güncelleme ile değişmiş olabilir oyun.

Oyunda bir güncelleme yok, ve bu olay 1 gün ara ile oluyor. Ekran kartı Driver'ini kurdum. WHQL Sürümü tam olarak nedir, Oyun içi ekran kartı sıcaklığı max 55-65 arası.
Ekran kartı driverini kendin kur.Windows'un kurduğu driver eski olabilir.
Ekran kartı driverini kendım kurdum. Geriye kalan driverler nelerdir kurmam gereken

Oyunda bir güncelleme yok, ve bu olay 1 gün ara ile oluyor. Ekran kartı Driver'ini kurdum. WHQL Sürümü tam olarak nedir, Oyun içi ekran kartı sıcaklığı max 55-65 arası.

Ekran kartı driverini kendım kurdum. Geriye kalan driverler nelerdir kurmam gereken
https://www.amd.com/en/support/grap...d-radeon-rx-5600-series/amd-radeon-rx-5600-xt Burada kırmızı ile gösterdiğim sürümü indirip deneyin.
1597244866085.png

Dostum 350-400 çok düşük fps yeni bir ekran kartı almanı öneririm.
Not : Bilgisayar yeni drivere geçmiş olabilir kullandığımız sürüme tekrar geçmeyi deneyin.

O anlamda demek istemedim kusura bakmayın aradaki FPS farkı anlamında belirtmek istedim üstteki arkadaşın dediği Driver'i kuruyorum şu anda.
Anladım dostum ironi yapmak istedim senlik birşey yok.
Ben de 5700XT ile ciddi düşüş yaşadım.

Oyunda bir güncelleme yok, ve bu olay 1 gün ara ile oluyor. Ekran kartı Driver'ini kurdum. WHQL Sürümü tam olarak nedir, Oyun içi ekran kartı sıcaklığı Max 55-65 arası.

Ekran kartı Driver'ini kendım kurdum. Geriye kalan Driver'ler nelerdir kurmam gereken

Önceden mesela NVIDIA kullanıyorsan NVIDIA denetim masasında yaptığın ayarlar FPS Boost ayarları silinmiştir belki onları dene. Sonra pil gücünü ayarladıysan ona da bak.

Yeni konular

Geri
Yukarı