Format Ekranında SSD'nin görünmemesi

Enes Dağcı

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar herkese,
Arkadaşımın Lenovo Legion 520 bilgisayarına flash bellek ile format atıyordum. Boot menüsünden Flash'ı seçtim devam ettim. C ve D disklerine biçimlendirme uyguladığımız ekran geldi. Bilgisayarda 128 GB SSD ve 1 TB harddisk bulunmakta fakat burada sadece "Sürücü 0 Bölüm 1 ve Sürücü 0 bölüm 2" olarak 1 TB hardiskin yani D diskinin bölümleri gözüküyordu. Birkaç kez denememe rağmen şu anda sistemin kurulu olduğu C diski bölümlerini ortaya çıkaramadım. Bu yüzden flash ile format atamadım. Format flashını UEFI için GPT olarak hazırlamıştım. MBR olarak denemedim ama olacağını sanmıyorum.

Daha sonra ayarlardaki "Kurtarma" seçeneği ile bilgisayarı sıfırladık. C diskine tekrar kurulumu kendi yaptı. Fakat bu seferde eski performansı alamıyoruz. 1050 ekran kartı olmasına rağmen PUBG'de GPU Load'u sürekli düşüyor ve bu yüzden de takılmadan oynanmıyor oyun. Yardımlarınızı bekliyorum.

@Silinen üye kimseden bir ses seda yok. Senin başına geldi mi hiç? Bir çözümü var mıdır?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı