Format için oluşturulan USB belleği bilgisayar algılamıyor

Mehmet Yahya

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar neredeyse her yolu denedim ama USB ile format atamıyorum, bilgisayarım ya algılamıyor ya da atmıyor, format ekranı geliyor işte Windows'u yükleyin falan ancak ISO ile atabiliyorum, o da pek sağlıklı olmuyor ve sıkıntılı oluyor, yardımcı olur musunuz?

Buyrun .
Ama kusura bakmayın telefonum tuşlu olduğu için biraz bulanık ama anlaşılabiliyor bence.

Dediğiniz şeyi tam olarak anlatır mısınız? Adım adım olarak ben pek bilmiyorum da Bios'u
1667607288731.png

Sanırım Hard Disk boot priority'den USB'nizi 1. sıraya seçince olur :).

BIOS'tan işte HDD'yle USB'yi her değiştiricen kanka Save yapıp çıkacaksın format bölümü karşına gelecektir.
Sonra format işlemini bitirdikten sonra USB'yi çıkar PC'yi başlat başlamazsa tekrar BIOS'a gel HDD'yi 1.seçenek olarak ayarla.
Gerçi USB'yi çıkardığında HDD otomatik olarak asıl mevkisine gelecektir ama yine de denersin.

Bazen bazı USB'ler algılanamayabiliyor farklı USB'ye yazıp deneme şansın var mı? ISO'yu? Güzel dostum?

Hocam PC açılışta F12 ya da F2 ile boot menüsü gelmiyor mu? BIOS demek istemedim aslında :)
Evet tabii ki de kasteddiğinizi anladım ama benim arayüzlerimde usbem çıkmıyor

BIOS'tan işte HDD'yle USB'yi her değiştiricen kanka Save yapıp çıkacaksın format bölümü karşına gelecektir.
Sonra format işlemini bitirdikten sonra USB'yi çıkar PC'yi başlat başlamazsa tekrar BIOS'a gel HDD'yi 1.seçenek olarak ayarla.
Gerçi USB'yi çıkardığında HDD otomatik olarak asıl mevkisine gelecektir ama yine de denersin.

Bazen bazı USB'ler algılanamayabiliyor farklı USB'ye yazıp deneme şansın var mı? ISO'yu? Güzel dostum?
evet bu dediğinide görmüştüm youtubede ama sevgili dostum buda işe yaramadı :/ üzgünüm.

Galiba bilgisayarı değiştirmem gerekecek teşekkür ederim arkadaşlar 💛

Evet tabii ki de kasteddiğinizi anladım ama benim arayüzlerimde usbem çıkmıyor

evet bu dediğinide görmüştüm youtubede ama sevgili dostum buda işe yaramadı :/ üzgünüm.

Galiba bilgisayarı değiştirmem gerekecek teşekkür ederim arkadaşlar 💛
Bilgisayarı değiştirmeyin bir bilgisayarcıya format attırın hiç olamdı.

Geri
Yukarı