Çözüldü Format işlemi yarıda kaldı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

desısrey

Hectopat
Makaleler
1
PC'ye format atacaktım. Windows'un sitesinden indirdiğim ISO ile format atarken hata verdi, yeniden başlattığımda device yazan ilk resimdeki hatayı verdi. Manuel olarak HDD'mi boot ettiğimde de "error" yazan hatayı alıyorum. Başka PC olmadığı için yeni format USB'si oluştıramıyorum.
Anakratın tam modelini bilmiyorum ama BIOS'ta MSI Click boot 5 'yazıyor.

Dosya Ekleri

• IMG-20230426-WA0006.jpeg
    IMG-20230426-WA0006.jpeg
    329,3 KB · Görüntüleme: 422
  • 20230426_235533.jpg
    20230426_235533.jpg
    135,4 KB · Görüntüleme: 441
Çözüm
O halde sizde donanımsal bir sorun yok. Rufus kullanmadan Windows yükleme aracı'nı kullanarak kurulum USB'si oluşturunuz.

Ben de öyle düşünüyorum yarın farklı bir ISO ile format atmayı deneyeceğim.

Bugün yeni bir format USB'si oluşturdum ve temiz bir kurulum yapmayı başardım. Benim gibi problem yaşayan arkadaşlar, ya USB'yi yanlış ayarladınız Rufus'tan ya da ISO dosyanız bozuktur. Temiz bir USB ve temiz bir ISO ile format atın tekrar. Herkese yardımcı olmaya çalıştığı için teşekkür ederim :)
O halde sizde donanımsal bir sorun yok. Rufus kullanmadan Windows yükleme aracı'nı kullanarak kurulum USB'si oluşturunuz.

Ben de öyle düşünüyorum yarın farklı bir ISO ile format atmayı deneyeceğim.

Bugün yeni bir format USB'si oluşturdum ve temiz bir kurulum yapmayı başardım. Benim gibi problem yaşayan arkadaşlar, ya USB'yi yanlış ayarladınız Rufus'tan ya da ISO dosyanız bozuktur. Temiz bir USB ve temiz bir ISO ile format atın tekrar. Herkese yardımcı olmaya çalıştığı için teşekkür ederim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
PC'ye format atacaktım. Windows'un sitesinden indirdiğim ISO ile format atarken hata verdi, yeniden başlattığımda device yazan ilk resimdeki hatayı verdi. Manuel olarak HDD'mi boot ettiğimde de "error" yazan hatayı alıyorum. Başka PC olmadığı için yeni format USB'si oluştıramıyorum.
Anakratın tam modelini bilmiyorum ama BIOS'ta MSI Click boot 5 'yazıyor.

Bir daha sağdaki hatayı alan olursa diye konuşuyorum, o hatayı çözmek için Rufus kullanarak hazırlayacağınız USB'nize yazdırma işlemini yaparken bu sefer default'u GPT olarak tanımlı "Partitiom scheme" kısmını MBR ile değiştirmelisiniz. Sorunsuz çalışacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı