Çözüldü Format işlemi yarıda kaldı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

desısrey

Hectopat
Makaleler
1
PC'ye format atacaktım. Windows'un sitesinden indirdiğim ISO ile format atarken hata verdi, yeniden başlattığımda device yazan ilk resimdeki hatayı verdi. Manuel olarak HDD'mi boot ettiğimde de "error" yazan hatayı alıyorum. Başka PC olmadığı için yeni format USB'si oluştıramıyorum.
Anakratın tam modelini bilmiyorum ama BIOS'ta MSI Click boot 5 'yazıyor.

Dosya Ekleri

• IMG-20230426-WA0006.jpeg
    IMG-20230426-WA0006.jpeg
    329,3 KB · Görüntüleme: 422
  • 20230426_235533.jpg
    20230426_235533.jpg
    135,4 KB · Görüntüleme: 441
Çözüm
O halde sizde donanımsal bir sorun yok. Rufus kullanmadan Windows yükleme aracı'nı kullanarak kurulum USB'si oluşturunuz.

Ben de öyle düşünüyorum yarın farklı bir ISO ile format atmayı deneyeceğim.

Bugün yeni bir format USB'si oluşturdum ve temiz bir kurulum yapmayı başardım. Benim gibi problem yaşayan arkadaşlar, ya USB'yi yanlış ayarladınız Rufus'tan ya da ISO dosyanız bozuktur. Temiz bir USB ve temiz bir ISO ile format atın tekrar. Herkese yardımcı olmaya çalıştığı için teşekkür ederim :)
1: Neden vermesinler hocam? Nede olsa oraya para veriyorsunuz.

2: Açıkçası ISO'nun yazdırılmasında sorun olmuş sanırım çünkü aldığınız hata gerçekten nadir. Ben şuana kadar bütün ISO'larımı microsoft.com/software-download sayfasından indirdim ve herhangi bir hata almadım.
Ben de oradan indirdim ama hata verdi, yarın internet kafeden tekrar indiririm aynı hatayı alırım çok sinir bozucu olur. Bildiğiniz başka varsa çok daha iyi olur. Bu arada ilginiz için çok teşekkür ederim.

Ben de oradan indirdim ama hata verdi, yarın internet kafeden tekrar indiririm aynı hatayı alırım çok sinir bozucu olur. Bildiğiniz başka varsa çok daha iyi olur. Bu arada ilginiz için çok teşekkür ederim.
Çok garip. O zaman şöyle bir alternatif kaynak var: Windows 10 22H2 ISO

Recep Baltaş paylaşmış. Kendisi bu forumdaki yöneticilerden, dosyada bir sorun olacağını sanmıyorum.

Çok garip. O zaman şöyle bir alternatif kaynak var: Windows 10 22H2 ISO

Recep Baltaş paylaşmış. Kendisi bu forumdaki yöneticilerden, dosyada bir sorun olacağını sanmıyorum.
Tekrar çok teşekkür ederim ilginiz ve sunduğunuz çözümler için. Yarın deneyeceğim sorun çözülürse raporlayacağım. 🙂

Muhtemelen depolama biriminiz arızalı. Bu yüzden hata alıyorsunuz.
Hocam arkadaşın gönderdiği 1. hata "Boot edilecek aygıt bulunamadı." yani PC'yi başlatacak sistem yok bunun nedeni diskin formatlanması, USB'nin takılmaması.

2. hata ise UEFI USB'yi Legacy'de çalıştırmayı denemiş o yüzden gösteriyor.

3. hata ise direkt ISO ile alakalı. Depolama birimiyle ilgili sorun olduğunu nereden çıkardınız? :D

Hocam arkadaşın gönderdiği 1. hata "Boot edilecek aygıt bulunamadı." yani PC'yi başlatacak sistem yok bunun nedeni diskin formatlanması, USB'nin takılmaması.

2. hata ise UEFI USB'yi Legacy'de çalıştırmayı denemiş o yüzden gösteriyor.

3. hata ise direkt ISO ile alakalı. Depolama birimiyle ilgili sorun olduğunu nereden çıkardınız? :D

İlk cümlenizde yazdığınız cümleden dolayı böyle bir çıkarımda bulunuyorum. Boş SSD veya HDD takıldığında her zaman o şekilde yanıt vermiyor. Eski Samsung 320 GB HDD takılı olan bilgisayarda içerisinde işletim sistemi olmasına rağmen aynı hatayı aldım. Bir yerlerden uydurmuyorum yani. :) HDD sağlığı %29'du ve sürekli hata veriyordu.

Muhtemelen depolama biriminiz arızalı. Bu yüzden hata alıyorsunuz. Benzer hatayı geçtiğimiz aylarda ben de yaşadım. Sonuç ise HDD'nin ömrünü doldurması idi. SSD satın alarak sorunu çözdüm.
Hocam valla dün gece valorant oynadım hiç sorun yoktu pcde. Ayrıca aynı usb ile başka hddye format atmayı denedim aynı sorunlar ile karşılaştım, sizin söylediğinize göre 2.denediğim depolama birimi de arızalı olması gerekiyor.

Hocam valla dün gece valorant oynadım hiç sorun yoktu pcde. Ayrıca aynı usb ile başka hddye format atmayı denedim aynı sorunlar ile karşılaştım, sizin söylediğinize göre 2.denediğim depolama birimi de arızalı olması gerekiyor.

O halde sizde donanımsal bir sorun yok. Rufus kullanmadan Windows Yükleme Aracı'nı kullanarak kurulum USB'si oluşturunuz.

İlk cümlenizde yazdığınız cümleden dolayı böyle bir çıkarımda bulunuyorum. Boş SSD veya HDD takıldığında her zaman o şekilde yanıt vermiyor. Eski Samsung 320 GB HDD takılı olan bilgisayarda içerisinde işletim sistemi olmasına rağmen aynı hatayı da aldım. Bir yerlerden uydurmuyorum yani. :)
Düz HDD'den başlatmak ile Windows Boot Manager'dan başlatmak aynı şey değil yalnız. Hadi diyelim depolama biriminde sorun var. İyide depolama biriminde dosya yok ki. Bu sorunu teşhis etmek için bir yöntem bile değil :)

Yeni konular

Geri
Yukarı