Çözüldü Format işlemi yarıda kaldı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

desısrey

Hectopat
Makaleler
1
PC'ye format atacaktım. Windows'un sitesinden indirdiğim ISO ile format atarken hata verdi, yeniden başlattığımda device yazan ilk resimdeki hatayı verdi. Manuel olarak HDD'mi boot ettiğimde de "error" yazan hatayı alıyorum. Başka PC olmadığı için yeni format USB'si oluştıramıyorum.
Anakratın tam modelini bilmiyorum ama BIOS'ta MSI Click boot 5 'yazıyor.

Dosya Ekleri

• IMG-20230426-WA0006.jpeg
    IMG-20230426-WA0006.jpeg
    329,3 KB · Görüntüleme: 426
  • 20230426_235533.jpg
    20230426_235533.jpg
    135,4 KB · Görüntüleme: 443
Çözüm
O halde sizde donanımsal bir sorun yok. Rufus kullanmadan Windows yükleme aracı'nı kullanarak kurulum USB'si oluşturunuz.

Ben de öyle düşünüyorum yarın farklı bir ISO ile format atmayı deneyeceğim.

Bugün yeni bir format USB'si oluşturdum ve temiz bir kurulum yapmayı başardım. Benim gibi problem yaşayan arkadaşlar, ya USB'yi yanlış ayarladınız Rufus'tan ya da ISO dosyanız bozuktur. Temiz bir USB ve temiz bir ISO ile format atın tekrar. Herkese yardımcı olmaya çalıştığı için teşekkür ederim :)
1. fotoğraf diskte kullanılabilir bir işletim sistemi olmadığını ifade ediyor. Kurmadığınız için normaldir. 2. fotoğraf ise Rufus'la USB'ye ISO yazdırırken ayarları yanlış yaptığınızı söylüyor. UEFI olarak USB yazdırmışsınız ancak Legacy olarak çalıştırmaya çalışıyorsunuz, olmaz.

Anakart modeliniz nedir?

Bu videodaki arayüzle sizin arayüzünüz aynıysa bu yöntemi deneyebilir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1. fotoğraf diskte kullanılabilir bir işletim sistemi olmadığını ifade ediyor. Kurmadığınız için normaldir. 2. fotoğraf ise Rufus'la USB'ye ISO yazdırırken ayarları yanlış yaptığınızı söylüyor. UEFI olarak USB yazdırmışsınız ancak Legacy olarak çalıştırmaya çalışıyorsunuz, olmaz.

Anakart modeliniz nedir?

Evet kuramadım format atarken hata verdi. Yeni format USB'si oluşturnak için Windows 7 yüklü olan bir HDD taktım onda da mouse ve klavye çalışmadı. MSI B450M Pro M.2 Max (anakartın kutusunda böyle yazıyor)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Evet aynısı fakat yaptıklarının aynısını yaptım yine 1.resimdeki hatayı alıyorum.

Sistem özellikleriniz nedir?
8gb ram
Ryzen i3 işlemci
Geforce gtx 1050 ti
Bunlar da nasıl bi faydası dokuncak anlamadım

Bir daha denedim bu sefer de reset atıp biosa geri atyor beni

Geri
Yukarı