Format nasıl atılır?

Bir de eski oldugu icin tam yeni özellikler cıkmış olabilir diye.

Evet hocam format için.

Hocam tam anlatıyordum arkadaş yukarıda gerekli şekilde açık açık anlatmış,format USB hazırlama videosu ve daha sonra nasıl format atılır adlı bir iki video izlediğiniz takdirde atabilirsiniz zor bir şey değil.

USB'ye yazdırıp BIOS ekranından USB'yi seçip kuracağın yer C ise C'nin diskleri silip C ye kuruyorsun gerisini Windows kendisi yapıyor zaten.

SSD'nin ve USB'nin yazması ve okuması yüksekse ona göre hızlı yazar ve yüklersin.

Merhaba arkadaşlar. Ben bilgisayara format atacağım da zamanında hiç yapamadıgım icin tam hakim degilim konuya. UEFI Windows 10 falan varmıs. Hızlı acılması için ne yapmalıyım nasıl yapmayıyım?
Hakim değilseniz bu arada öncelikle Media Creation Tool indirin, sonra açıp USB’e yazdırın Windows’u. Sonra hiç BIOS falan ellemeden bilgisayar kapalıyken USB’i takın ve açın. Gerisi kurulum oraları yapabileceğinizi düşünüyorum. Bu kadar.

USB'ye yazdırıp BIOS ekranından USB'yi seçip kuracağın yer C ise C'nin diskleri silip C ye kuruyorsun gerisini Windows kendisi yapıyor zaten.

SSD'nin ve USB'nin yazması ve okuması yüksekse ona göre hızlı yazar ve yüklersin.
Ben BIOS kullanmadım hiç format atarken. Media Creation Tool’dan yazdırınca ayarlıyor kendini sanırım.

Temiz kurulum için tek sıkıntı C'nin disklerini silmek :d D0 mı neydi unuttum. onları silip tekrar kurulum yapıyorsun.

Ben BIOS kullanmadım hiç format atarken. Media Creation Tool'dan yazdırınca ayarlıyor kendini sanırım.

BIOS ekranında da çok bir şey yok zaten :d BIOS'a göre kafa karıştırıcı olabiliyor gerçi ama sadece USB'yi seçip kurulum yapıyorsun. :D

Temiz kurulum için tek sıkıntı C'nin disklerini silmek :d D0 mı neydi unuttum. onları silip tekrar kurulum yapıyorsun.
Oradaki diskleri silince yeni bir disk oluşuyor işte. Onuda tekrar bölüyorsun oluyor, o kadar zor değil.

BIOS ekranında da çok bir şey yok zaten :d BIOS'a göre kafa karıştırıcı olabiliyor gerçi ama sadece USB'yi seçip kurulum yapıyorsun. :D
Ben BIOS’a girince bozmuştum, hiç format atmayanlar için kafa karıştırıcı olabilir. Kolayı varken zora gitmek mantıksız bence :D Tak çalıştır sonuçta.

Oradaki diskleri silince yeni bir disk oluşuyor işte. Onuda tekrar bölüyorsun oluyor, o kadar zor değil.

Ben BIOS'a girince bozmuştum, hiç format atmayanlar için kafa karıştırıcı olabilir. Kolayı varken zora gitmek mantıksız bence :D Tak çalıştır sonuçta.

Silmek ile temizle demek arasında ki farkı tam bilmiyorum ben :d bir de D ile de karışabilir.
Bende çok bilmiyorum BIOS hakkında ama sadece USB'yi seçiyorsun. :D tuşu bulmak zor olabiliyor defalarca resetle tuşlara bas. :D

Silmek ile temizle demek arasında ki farkı tam bilmiyorum ben :d bir de D ile de karışabilir.
Bende çok bilmiyorum BIOS hakkında ama sadece USB'yi seçiyorsun. :D tuşu bulmak zor olabiliyor defalarca resetle tuşlara bas. :D

Hocam bu ISO dosyasını attım ama flashda dosyalar vardı gitti geri gelmiyor mu :D

Geri
Yukarı