Format Öncesi Kurduğum Oyunların Dosyalarını Silemiyorum

Furkan Ertem

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir, Konak
Bilgisayarıma format atmadan önce Xbox uygulaması üzerinden 2 adet oyun indirmiştim. Ancak format attıktan sonra ne yaptıysam bu dosyayı silemedim ve diskimde büyük bir yer kaplıyor. Bu dosyayı, yani "WindowsApps"i silmek için bir yol var mıdır?

Format atmak :) format atarken Windows'un kendi sıfırlama seçeneklerini mi kullandınız?
Windows 10 indirme aracını buradan indirebilirsiniz.
Sonra bu araç ile kurulum USB belleği hazırlayabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kurmak istediğiniz diskteki tüm bölümleri silerek birleştirmeyi unutmayınız.

Format attığınızda C'de iseler silinmiştir çünkü WindowsApps C'de program files klasöründe gizli halde bulunur, yok eğer D'ye kurduysanız o oyunları D duruyordur sağ tıklayıp klasörüne silin izin vermiyorsa klasörün sahipliğini sağ tıklayıp güvenlikten alın.

Her neys
Format attığınızda C'de iseler silinmiştir çünkü WindowsApps C'de program files klasöründe gizli halde bulunur, yok eğer D'ye kurduysanız o oyunları D duruyordur sağ tıklayıp klasörüne silin izin vermiyorsa klasörün sahipliğini sağ tıklayıp güvenlikten alın.
Nasıl alabilirim sahipliği peki, ne yaptıysam da alamadım bir türlü.

Son düzenleme:
Klasöre sağ tıklayıp güvenlik sekmesinden gelişmişi tıklayınca açılan pencerede yukarıda sahipliği kısmının karşısında değiştir var oradan kendi bilgisayar hesap adını bul seç ve ona sahiplik vermiş olursun tamam uygula deyince.

Yeni konular

Geri
Yukarı