Format öncesi oyun yedekleme

Acfergo

Hectopat
Bilgisayarıma daha önce format attırmıştım ve 2 TB'lık hard diskimi 1/1 olacak şekilde bölümletmiştim. Bilgisayar kısmına geldiğimde Yerel Disk (D:) görünmüyor. Bilgisayar'a sağ tıklayıp 'Yönet' dediğimde ise şimdi atacağım linkteki bölümler var.

1572178815815.png

Açıkçası neyin ne olduğunu da bilmiyorum. Tek yapmak istediğim oynadığım oyunları ve kullandığım oyunları bir yere yedeklemek. Formatı kendim atmayacağım zaten. Adım adım anlatabilecek birileri varsa çok iyi olur zira teknolojiyi iyi kavrayabilen birisi değilim. Sorularıma gelecek olursak:

1. Formatladığım oyunlar güncellemelerini kaybedecek ve tekrar güncellememi gerektirecek mi?

2. Crack yapıp indirdiğim fakat açılmayan, silsem de yer kaplamaya devam eden oyunlardan kurtulacak mıyım?

3. Artık crack ile çok uğraşmayıp yaptığımın yanlış olduğunun farkına varsam dahi hala güncel olarak 2 crackli oyuna sahibim. Onları da yedeklemek istiyorum ve ilk fırsatta orijinallerini alacağım (GTA V ve Batman Arkham Knight). Crackli oyunları da yedekleyebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı