Format sırasında USB Boot edilmiyor

fatihmm12

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, format atarken USB'yi başa alıyorum ama F10 deyip kaydedince sistem aynı şekilde başlıyor. Yani format atılmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim, anakart Colorful.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam peki USB belleği başa aldığınız yerin fotoğrafını atabilir misiniz? Attığım fotoğraftaki gibi bir kısım varsa orayı atın.

Dosya Ekleri

• Web yakalama_16-7-2021_10428_yandex.com.tr.jpeg
    Web yakalama_16-7-2021_10428_yandex.com.tr.jpeg
    5,6 KB · Görüntüleme: 29
Hocam peki USB belleği başa aldığınız yerin fotoğrafını atabilir misiniz? Attığım fotoğraftaki gibi bir kısım varsa orayı atın.

Böyle bir kısım yok.

Ben şimdi bunu UEFI'den legacy e alsam olur mu acaba?

Benim PC bir de MBR ondan MBR yükledim onla alakası var mıdır alayim mi legacy e

Hocam USB belleği yazdırma da bir sıkıntı olabilir. Rufus ile yazdırma yapıyorsanız sıkıntı çıkabilir. Microsoft'un sitesinden Windows 10 medya oluşturma aracı ile USB belleğe yazdırmayı deneyin. Büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir.
Benim PC bir de MBR ondan MBR yükledim onla alakası var mıdır alayim mi legacy e

Hocam MBR yüklediyseniz tabii ki legacy yapın zaten.
Ben UEFI kurulum yaptınız sanmıştım.

İlk başta Bios ekranından Fast boot u aktif etmen lazım. Tabi hepsi için geçerli değil ama bazı anakartlar bu şekilde oluyor. Fast boot ekranının açılması için Genelde F10 kullanılıyor ama internette baktım bulamadım sen artık deniyecen F2,F5, Insert, Esc falan bunlardan biri fast bootu açtırıyordur. Bence en garanti yolu bu. Birde usb ye format dosyalarında bir sıkıntı olabilir. Bunlar hep başıma gelmiş olaylar :D

Yeni konular

Geri
Yukarı