Format sonrası aşırı yavaşlama

ozanerkaya

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bilgisayarıma öncesinde format atmayı bilmiyordum o yüzden bilgisayarcılara yaptırırdım sürekli fakat şimdi kendim format attım ama öncekinden katbekat daha yavaş. Tüm driverlar güncel, Windows güncel fakat 256 MB RAM'le çalışan bir oyundan bile 10 FPS alıyorum. Neyi yanlış yapıyorum veya ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özelliklerini yaz, linç yiyebilirsin.
Bilgisayarcı sistem parçalarını değiştirmiş olabilir. Windows old dosyası duruyordur. (eski Windows'taki her şey. Disk temizleme ile silebilirsin. Boyutu 10larca GB'tır.)
Chipset driverı, ekran kartı driverı, BIOS driverı güncel mi ?

Sistem özelliklerini yaz, linç yiyebilirsin.
Bilgisayarcı sistem parçalarını değiştirmiş olabilir. Windows old dosyası duruyordur. (eski Windows'taki her şey. Disk temizleme ile silebilirsin. Boyutu 10larca GB'tır.)
Chipset driverı, ekran kartı driverı, BIOS driverı güncel mi ?
Driverları programla güncelledim. Aygıt yöneticisinde güncel gözükmeyen bi şey yok. Sistem parçaları değişmedi aynı. Tüm diskleri sıfırladım eskiye dair bi şey yok.
özellkler 2.png
özellkler.png

Format atarken önceki sistemi sildin mi? Silmediysen o bilgisayarına gereksiz yük olabilir.
Bunu anlamak için, Yerel Disk C'ye girdiğinde orada "Windows.old" klasörü varsa silmemişsin demektir. Yoksa silmişsindir. Daha önce de Windows 8.1 mi kullanıyordun?

Sürücüleri programla güncellediysen formattan öncesine geri dönmüşsün demektir. Sürücüleri program ile değil el ile güncelleyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemini denediniz mi? Denediyseniz, tekrar temiz bir kurulum yapın sıfırlama değil.

Geri
Yukarı