Format sonrası bilgisayar kasıyor

• Konuyu başlatan Bropa
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 1B

Bropa

Centipat
Formattan sonra bazı hataları fark ettim. Format atalı 1 hafta olmuştur. Kasma var. PC'yi kullandırmıyor bile. Virüs bulaştığını sanmıyorum. PC geç açılıyor. Formattan önce daha hızlı çalışırdı. Az önce reset attım. Açılması 2 dk. çekti. Bazen ekran gidip gelir. Ses de bunun durumunda. Seste fazla gecikme var ve beni sinir hastası eden Windows Update. 5 kere hizmetlerden ve kayıt defterinden kapatmama rağmen hâlâ PC açtığımda Update yapıyor. Sizce ben mi bir hata yapıyorum? Yoksa sağlam format atılmamış mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok anlıyorum. Daha dün kendi bilgisayarıma format atarken de aynı problemi yaşadım. Yaşadığım problemin çözümünü belirttiğim şekilde kolaylıkla çözdüm.

Şimdi gelelim ana noktaya. Format atmak ile Windows yüklemek veya yükseltmek farklı şeylerdir.

Siz depolamanın belli bir yerini oyunlar için ayırmışsınız. Format attığınızda zaten bu alan tamamen silinecektir. Size en iyi bilgiyi yine bu forum veya Technopat YouTube kanalı verecektir.

Yükseltme yaparken dosyalarımı tut veya sürücülerimi tut derseniz onlar duracaktır. Fakat biçimlendirme yaparsanız sürücüleriniz de gidecektir.

Temiz bir format USB sürücü ayarlayın ve format atın. Ardından temiz bir Windows kurulumu yapınız. Ardından sürücüleri güncelleyip en güncel Windows yüklemelerini yapınız.

Windows güncellemelerini sevmem hocam.

Bu sevip sevmeme meselesi değil ne yazık ki. Bilgisayarınızın en sağlıklı yapıda çalışması için ''GEREKLİ'' olan yüklemelerdir. Windows dahil bilgisayarınız da bulunan yazılımsal veya donanımsal tüm ürünlerin güncellemelerini yapmanız gerekiyor.

Eğer Windows kullanımından hoşnut olmuyorsanız Linüx sistemine geçebilirsiniz. Güncelleme almazsınız ve geliştirmeler size bağlı olacaktır.

Bu sevip sevmeme meselesi değil ne yazık ki. Bilgisayarınızın en sağlıklı yapıda çalışması için "gerekli" olan yüklemelerdir. Windows dahil bilgisayarınız da bulunan yazılımsal veya donanımsal tüm ürünlerin güncellemelerini yapmanız gerekiyor.

Eğer Windows kullanımından hoşnut olmuyorsanız Linux sistemine geçebilirsiniz. Güncelleme almazsınız ve geliştirmeler size bağlı olacaktır.

Tamirci arkadaşın önceki formatlarında PC sorunsuz çalışıyordu hocam. Güncellemelere gerek kalmıyordu. Sürücüler hep günceldi zaten.

Kullandığınız bilgisayarın özelliklerini markaları ile birlikte söyler misiniz rica etsem lütfen ?

Format sonrasında Windows dahil hiçbir parça stabil olarak çalışmayacaktır. Bir çok problemle karşılaşılır. Bu yüzden sürücüler her ''ayda'' veya ''haftada'' güncellenir.

Windows sürücüleri ise sizin en iyi şekilde korunmanıza ve sistem içindeki açıkların kapatılmasında yardımcı olan önemli sürücülerdir.

Kullandığınız bilgisayarın özelliklerini markaları ile birlikte söyler misiniz rica etsem lütfen?

Format sonrasında Windows dahil hiçbir parça stabil olarak çalışmayacaktır. Bir çok problemle karşılaşılır. Bu yüzden sürücüler her "ayda" veya "haftada" güncellenir.

Windows sürücüleri ise sizin en iyi şekilde korunmanıza ve sistem içindeki açıkların kapatılmasında yardımcı olan önemli sürücülerdir.

Intel i5-8250U 1.6GHz.
AMD R5 M330 - 2 GB.
4 GB bellek.
HP 15bs-171nia.

Yeni konular

Geri
Yukarı