Format sonrası D diski RAW biçiminde oluyor

wFurKan

Decapat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
WD 240GB Sata Green M.2 SSD WDS240G2G0B
Bilgisayarıma format atarken diskimi ikiye bölüyorum. Birine sistemi kuruyorum. Kurulum tamamlanıp bilgisayarı açtığımda diğer oluşturduğum D diskim görünmüyor. Disk yönetiminden baktığımda dosya türü RAW olarak görünüyor. Her format attığımda bu şekilde oluyor, nasıl düzelteceğimi biliyorum. Neden böyle oluyor bilen var mı?
M2 SSD kullanıyorum.

Ekran Alıntısı.PNG

Bu normal. Diğer diskine sağ tıkla ve "Sürücü harfi ve yolu değiştir" de, daha sonra "Ekle" de ve bir harf seç. Ondan sonra Windows üzeri görünecektir. Ama şu an RAW olarak görünüyor, önce sil. Sonra "yeni basit birim" olarak ekle, her şeye ileri ileri de zaten diğer şekilde harf atamana gerek kalmayacaktır.

Bu normal. Diğer diskine sağ tıkla ve "Sürücü harfi ve yolu değiştir" de, daha sonra "Ekle" de ve bir harf seç. Ondan sonra Windows üzeri görünecektir. Ama şu an RAW olarak görünüyor, önce sil. Sonra "yeni basit birim" olarak ekle, her şeye ileri ileri de zaten diğer şekilde harf atamana gerek kalmayacaktır.
Ben düzeltmeyi biliyorum neden bu şekilde olduğunu merak ediyorum

Ben düzeltmeyi biliyorum neden bu şekilde olduğunu merak ediyorum
Pardon canım, konu başlığını önce okuduktan sonra açıklamayıda okuyunca yanlış anladım sanırım ilk yorumunda "biliyorum" demeni, "bilmiyorum" olarak algıladım :p Açıkcası bunu hiç araştırmadım ve bana da oluyordu. Benim tek deneyimlediğim şey Windows kurulum yerinde bölme işlemi yaptığım zaman aynen senin yaşadığın gibi oluyor. Yalnız bu olay ben de UEFI değilde Legacy şeklinde kurulum yapmaya çalıştığım zaman oluyordu. UEFI yaptığım zaman Windows üzeri RAW olarak değilde ayrılmamış alan olarak görünüyordu Disk Yönetimi kısmında.

Diskpart dener misin. Acaba UEFI değilde Legacy mi disk ?

Pardon canım, konu başlığını önce okuduktan sonra açıklamayıda okuyunca yanlış anladım sanırım ilk yorumunda "biliyorum" demeni, "bilmiyorum" olarak algıladım :p Açıkcası bunu hiç araştırmadım ve bana da oluyordu. Benim tek deneyimlediğim şey Windows kurulum yerinde bölme işlemi yaptığım zaman aynen senin yaşadığın gibi oluyor. Yalnız bu olay ben de UEFI değilde Legacy şeklinde kurulum yapmaya çalıştığım zaman oluyordu. UEFI yaptığım zaman Windows üzeri RAW olarak değilde ayrılmamış alan olarak görünüyordu Disk Yönetimi kısmında.

Diskpart dener misin. Acaba UEFI değilde Legacy mi disk ?
UEFI oluyordu sanırım tik olunca

Dosya Ekleri

• diskpart.PNG
    diskpart.PNG
    16,1 KB · Görüntüleme: 8

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı