Format sonrası E7300 performansı düşük

Yaşar Ulaş

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Çeşitli nedenlerden dolayı bilgisayarıma format atmıştım. Bilgisayarım pek iyi olmadığı için Windows 10 Lite sürümünü indirdim. Görev yöneticisini açtığımda işlemcimin hızı 1.57GHz yazıyor ancak işlemcim Core 2 Duo E7300 2.67 GHz zaten pek iyi bir işlemci değil. Ancak CS:GO'da 130 120 FPS oynadığım haritada 45-55FPS oynuyorum. Sorun ve çözümü ne olabilir?

Windows 10 Lite orjinal bir sürüm değildir, yani bundan kaynaklı olma ihtimali olabilir. Onun dışında her formattan sonra bilgisayar gerekli güncellemeleri yapar, bu da işlemci performansını düşürür.

Sürücüler güncel mi?
Driverleri kendi ellerimle kurmadım(ekran kartı driveri hariç) Driver Booster programından kurdum malum windows update çalışmıyor lite sürümden dolayı. İşlemci driverimi yoksa chipset vb driverimi yüklemem gerekiyor driver boosterde hepsi güncel gözüküyor.

Driverleri kendi ellerimle kurmadım(ekran kartı driveri hariç) Driver Booster programından kurdum malum windows update çalışmıyor lite sürümden dolayı. İşlemci driverimi yoksa chipset vb driverimi yüklemem gerekiyor driver boosterde hepsi güncel gözüküyor.
Çabuk o programı silin ve Intel'in kendi sürücü uygulamasını kullanın.

Driver Booster çok zararlı bir programdır.

Çabuk o programı silin ve Intel'in kendi sürücü uygulamasını kullanın.

Driver Booster çok zararlı bir programdır.
Sildim programı şimdi attığınız linktekini indiriyorum.
Dediğiniz programı açtım baktım ama güncelleme yok 2.67GHz işlemci %59 u geçmiyor yani işlemci tam olarak kullanılamıyor max 1.57GHz kullanılabiliyor dust2 80-100 fps alırken şuan 15 25 fps geçemiyor çıldıracağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı