Yazılım Format sonrası ekran çözünürlüğünün düşmesi

LE0N

Picopat
Daha fazla  
RAM
DDR4 - 3200 MHz - 16GB
SSD veya HDD modeli
1TB SSD M.2 2280 PCIe 3.0x4 NVMe
Ekran kartı
NVIDIA® GeForce® RTX 3060 6GB GDDR6
İşlemci
Intel® Core™ i7-12700H işlemci
Merhaba, Windows 10 Pro sürümü ile format attıktan sonra ekran çözünürlüğünde bir düşüklük fark ettim. Daha sonra "ekran çözünürlüğü" kısmına baktığımda hiçbir şekilde müdahale edemediğimi gördüm. Seçenekler yok, çözünürlük barı soluk halde hiçbir tıklama dahil yapılmıyor. Daha sonra Windows 11'e yükselttim belki düzelir olgusu ile, ama hala şu an hiçbir ayar yapamıyorum. Kalite bayağı düşük. Sürücüler en güncel halinde. "NVIDIA® GeForce® RTX 3060 6 GB GDDR6" ekran kartı var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Kullandığım cihaz aşağıdaki linkte;

Merhaba, Windows 10 Pro sürümü ile format attıktan sonra ekran çözünürlüğünde bir düşüklük fark ettim. Daha sonra "ekran çözünürlüğü" kısmına baktığımda hiçbir şekilde müdahale edemediğimi gördüm. Seçenekler yok, çözünürlük barı soluk halde hiçbir tıklama dahil yapılmıyor. Daha sonra Windows 11'e yükselttim belki düzelir olgusu ile, ama hala şu an hiçbir ayar yapamıyorum. Kalite bayağı düşük. Sürücüler en güncel halinde. "NVIDIA® GeForce® RTX 3060 6 GB GDDR6" ekran kartı var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Büyük ihtimalle sorun ekran kartı driverı doğru kurulmamış ya da güncel değil silip tekrar yükleyin.

Ekran kartının sürücülerini yükleyin.

Ekran kartı sürücülerini sildim yükledim, ama kurtarmadı yine. Mesela ekte koyduğum ekran görüntüsünde en yüksek kalitede açıyorum videoyu aynı böyle kalitede yazılar ve görüntüler. Belki de sorun çözünürlük değil, başka bir şey ben yanlış anlatmış olabilirim. O yüzden görsel paylaşmak istedim.

1682794859145.png

Bir başka forumda okudum, sorun çözüldü aynı sorun bir başkası yaşarsa bu yöntemi deneyebilir.

"Yeni aldığım bilgisayarda ben de bu sorunu yaşıyordum. üstelik bir MSI alıp da bu sorunu yaşamak bayağı canımı sıkıyordu. Bugün hasbelkader çözümünü buldum. Ben de bu yöntem işe yaradı. Umarım bu sorunu yaşayan diğer arkadaşlarla da işe yarar.

Kısaca anlatmak gerekirse; Opera/Chrome/Mozilla --> Ayarlar --> Donanım Hızlandırma (hardware acceleration) --> Kapat"

Yeni konular

Geri
Yukarı