Format sonrası ekran kartı "Temel Görüntü Bağdaştırıcısı" görünüyor

arindeklar

Decapat
Herkese merhabalar. Format attıktan sonra DxDiag’dan baktığımda ekran kartım temel görüntü bağdaştırıcısı olarak gözükmeye başladı. Driverleri yüklemeye çalıştığımda ise ekran kartının aşırı ısınmasından dolayı herhangi bir driver’ı yükleyemeden görüntü gidiyor ancak bilgisayar çalışıyor ve her seferinde format atıp görüntünün gelmesini ve sorunu çözmem gerekiyor. Bir türlü sorunu çözemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran kartınızın modelini web de aratarak güncel driveri kurun. Daha sonra "Temel Görüntü Bağdaştırıcısı" yerine ekran kartınız gelecektir.

Manuel olarak ekran kartı driverını yüklemeyi deneyin.

Ekran kartınızın modelini web de aratarak güncel driveri kurun. Daha sonra "Temel Görüntü Bağdaştırıcısı" yerine ekran kartınız gelecektir.

Temel görüntü bağdaştırıcısını da silin ve ilk olarak ekran kartınızı yüklemeyi deneyin.

Öncelikle cevap verdiğiniz içim teşekkür ederim ancak yazımda da dediğim gibi erkan kartının driverını yükleyemeden aşırı ısınmadan ekran gidiyor hiçbir türlü müdahale edemiyorum.

Öncelikle cevap verdiğiniz içim teşekkür ederim ancak yazımda da dediğim gibi erkan kartının driverını yükleyemeden aşırı ısınmadan ekran gidiyor hiçbir türlü müdahale edemiyorum.
Bahsettiğinizi anladım, yeniden format atmayı denemelisiniz. Ayrıca Güvenli mod'da yapma şansınız varsa orayı da deneyebilirsiniz.

Eğer başka bir kaynak mevcut değilse. Driverı telefonunuza indirip oradan aktarmayı deneyebilirsiniz. İnternetten daha hızlı olacağı için yeterli süreniz olabileceğini düşünüyorum.

Bahsettiğinizi anladım, yeniden format atmayı denemelisiniz. Ayrıca Güvenli Mod'da yapma şansınız varsa orayı da deneyebilirsiniz.

Şimdi tekrardan format attım baktım ve ekran kartı hala gözükmüyor. Tekrar görüntü gitmesin diye ısınmadan kapattım bilgisayrı biraz bekledim ve USB’ye attığım driver’ı yüklemeyi denedim ancak yine aynı sonuçla karşılaştım. Ekran yine bir anda gitti. Ne yapacağımı bilemiyorum.

Şimdi tekrardan format attım baktım ve ekran kartı hala gözükmüyor. Tekrar görüntü gitmesin diye ısınmadan kapattım bilgisayrı biraz bekledim ve USB’ye attığım driver’ı yüklemeyi denedim ancak yine aynı sonuçla karşılaştım. Ekran yine bir anda gitti. Ne yapacağımı bilemiyorum.

Ekran kartını ne zamandır kullanıyorsun.
B.

Bir de aygıt yöneticisi ne girip görüntü görüntü bağdaştırıcı ayarlarına gelip orada.
Temel görüntü bağdaştırıcını güncelle bas bende de olmuştu.

Geri
Yukarı