Format sonrası ekran kartının düşük performans vermesi

Leonteus

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar elimde Asus GeForce 840M'li bir laptop var. Ben buna format attım ve performans düşüklüğü oldu. UEFI ile Window 10 64bit 1607 sürümünü güncelleme daraltma ile sabitledım drivers hepsini yükledim tüm gerekli programları yükledik gereken optimizasyonu yaptım. Fakat bilgisayarda bir çok oyunda grafik kartı ile bir sıkıntı var FPS düşmeleri oyunların bekleme ekranların çok uzun sürmesi gibi sıkıntılar. Şimdi yaptığım testte LOL'de 120 FPS alıyorken şimdi 15-30 arası aynı şekilde CS:GO'da da düşme var. Nvidia denetim masasına girdim ve bu şekilde bir sıkıntı gördüm:

Adsız.jpg

Kaliteden performansa çekince sıkıntı gitti. Bu şekilde oluyor kırılmalar oluyordu ben de bir oyna gireyim bakalım ne olacak dedim. Oyuna girdim ve mavi ekran yedim. PC kapandi açıldı sorun artık yoktu ne oldu anlamadım ama bunu da demek istedim. Bu sıkıntı ne, ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı