Format sonrası ekran sorunu

Özgür Gurucan

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben sıfır kurulum yaptım. Windows formatı attım. Ekran kartı devirdi güncellerken resimdeki gibi oldu. Direkt resetledim düzeldi. Format atarken de karıncalı olmuştu. Sebebi ne olabilir? Ekran kartım bugün geldi RX 570 Armor 4 GB. Ryzen 5 1600 işlemci. Format atmadan önce böyle sorun yoktu.

Dosya Ekleri

• 0B8E6B02-BF96-43F8-9577-05CCC53FC9D0.jpeg
    0B8E6B02-BF96-43F8-9577-05CCC53FC9D0.jpeg
    772,7 KB · Görüntüleme: 66
Son düzenleyen: Moderatör:
Driver yüklenirken bu tür sorun olabilir Windows yüklenirken de olabilir çünkü o kısımda da kendi görüntü sürücüsü yükleniyor.
Zaten sana AMD Driver programı görüntüde bozulmalar olabileceğini belirtiyor program yüklendikten sonra yeniden başlatınca sorun devam ediyorsa oyunlarda veya herhangi bir kullanım senaryosunda bir önceki sürüm Driver'i yükle olmaz ise görüntü veren kabloyu kontrol et farklı ekranda dene eğer yine sorun devam ederse ekran kartını sök anakarta takılan pinlerini silgi ile bir temizle soketini süpürge ile çektir pislik olabilir yine devam ederse kartın belleklerinde veya GPU'da bir sıkıntı olabilir ekran kartını değiştirmen veya iade etmen daha iyi olacaktır.
İkinci el aldıysan ekran kartı mining de kullanılmış olma ihtimali olabilir özel BIOS yükleniyordu mining zamanlarında.

Teşekkür ediyorum verdiğin cevaplar için Osman. Sorun kalmadı, dediğin gibi sanırım driver yüklerken oldu. bir daha böyle bir sorunla karşılaşmadım. Parçaların hepsi bugünlük ve sıfır. O yüzden biraz çekindim :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı