Format Sonrası Ekranın sağ köşesine hiç bir masa üstü simgesini yanaştıramıyorum

Mirkan Şenol

Kilopat
Yer
İstanbul, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Boş gezenin boş kalfası ...
Bilgisayarıma format attım, Windows 8.1 kurdum ve tüm güncelleştirmelerini yaptım.
Tüm sürücüler güncel.
Sorunum masa üstü simgeleri ve fare işaretcisi.
Ekranın sağ köşesine hiç bir masa üstü simgesini yanaştıramıyorum.
Fare işaretçisi kocaman ve küçülmüyor, büyüyor ama küçülmüyor.
Ve ekran çözünürlülüğünü düşüremiyorum, 1920x1080'de kaldı.
Düşürüp uygula diyorum, ekran kararıp geliyor, hoooop 1920x1080. :D
Sli kapalı da denedim olmuyor.
Ekran kartı driverinde sorun yok, imzalı son sürümü indirdim ve kurdum.

Bu sorundan yine biri bahsetmişti, anakartının modeli ne? Çözüm hakkında kesin bir bilgim yok ama sitesinden çipset sürücüsünü indir kur bakalım ne oluyor?
Masaüstü simgelerini hareket ettirebilmen için 'Simgeleri otomatik düzenle' tık işaretini kaldır. Masaüstü sağ tık>>Görünüm>>Simgeleri otomatik düzenle.
'Simgeleri kılavuz çizgisine hizala, masaüstü öğelerini göster' seçenekleri tıklı kalsın.

Windows 8 ve 8.1 için chipset driver yok, önce ki formatda da kurmamıştım zaten.
Masa üstü simgeleri düzelmiyor. Şu an müsait değilim, ekran görüntüsünü atacağım.

- - - Güncellendi - - -

Masa üstü ve internet sayfaları kocaman. Sanki 1920x1080 monitör değil gibi.
Daha önce çözünürlülüğü düşürdüğüm de böyle oluyordu.

YeniBitE15F0lemResmi_zpsf882803c.png

- - - Güncellendi - - -

Hani sanki karşımda 27inç monitör var. Küçücük yazılar butonlar kocaman oldu.
Windows 8.1 arayüzü de eskisinden daha küçük. yazılar bile okunmayacak derecede.

- - - Güncellendi - - -

Masa üstü sorununu çözdüm. Tam istediğim gibi oldu.
Sağ tık / Kişiselleştir / Görüntü. Ölçeklendirmeyi Orta - %125 yaptım.

Ama internet sayfaları küçücük oldu. Burada da ölçeklendirmeyi %150 yapmadan okuyamıyorum. :D

Kurduktan sonra tüm güncellemeleri Windows Update (diğer sekmedekiler işaretli) yapmışmıydın? Soruyorum çünkü ilgimi çekti bu tuhaflık.
Ayrıca sen orjinal DVD mi, forum linkleri mi, yoksa kendin bir başka yerden edindiğin DVD ile mi kurulum yaptın? Önceki sorunsuz kurduğun DVD bunla aynı mıydı?
Bir de nüfus kütük numaranı yazdın mı tamamdır.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı