Format Sonrası Format USB'si Bozuluyor

Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba. Okulda tahtalara gerekli nedenlerden Windows 7 imaj attık. İmajı güvenilir bir siteden aldık ve başarılı bir şekilde USB belleğe yazdırdık. Gittik tahtaya 10 dakikada imajı attık her şeyini ayarladık. Buraya kadar sorun yok ama ikinci bir tahtaya imajı atmaya kalktığımızda %7 veya %8'de hata veriyor. Birkaç kez denedik yine aynı hatayı verdi bizde gittik tekrardan USB belleğe imajı yazdırdık. Gelip tekrar denedik ve sorunsuz bir şekilde attı. Sonra üçüncü tahtaya format atarken yine %7 ve %8 civarında aynı hatayı verdi yani USB bellek bir tahtaya format attıktan sonra başka bir tahtaya atmıyor. Gidip tekrar imaj yazdırdık ve sorunsuz şekilde imajı attık. Benim anlamadığım şey neden böyle bir şey oluyor? Her seferinde böyle yapacak isek işimiz zor. Tahtaya format atmak 10 dakika USB belleğe imajı yazdırmak 1 saat. Neden böyle yapıyor olabilir internetten aradım her hangi bir sonuç bulamadım. Bu arada konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın.

Okulda tahtalara gerekli nedenlerden Windows 7 imaj attık. İmajı güvenilir bir siteden aldık.
Ben zannetmiyorum güvenilir yerden aldığınızı. Belki Setup sonunda USB'den ayrı bir bilgi çeken, hazırlayan kişinin ekstra olarak eklediği herhangi bir cmd dosyası, komut, bir program setup'ı olabilir ve bu, USB içeriğini bozuyor olabilir. MSDN bir imaj bulun ve öyle deneyin.
Hatta daha da iyisi, bütün cihazların donanımı benzerse Sysprep ile bir imaj hazırlayın, Acronis ile yedek alın ve o yedeği tüm tahtalara atın. Çok daha kolaylaşacaktır işiniz.

Ben zannetmiyorum güvenilir yerden aldığınızı. Belki Setup sonunda USB'den ayrı bir bilgi çeken, hazırlayan kişinin ekstra olarak eklediği herhangi bir cmd dosyası, komut, bir program setup'ı olabilir ve bu, USB içeriğini bozuyor olabilir. MSDN bir imaj bulun ve öyle deneyin.
Hatta daha da iyisi, bütün cihazların donanımı benzerse Sysprep ile bir imaj hazırlayın, Acronis ile yedek alın ve o yedeği tüm tahtalara atın. Çok daha kolaylaşacaktır işiniz.
Güvenilir bir imaj bilişim öğretmenleri hazırlıyor. Aldığım site bilişim öğretmenlerin kullandığı bir site.
Şu Windows 10 imajı orjinal Windows 10 dağıtımıdır. Bunu indirebilirsiniz. Tahtanız Faz 1 de olsa 2 de olsa çalışır. VMWare Player'da sorunsuz biçimde çalıştırdı. ATAK 2.0 programıyla gelmekte.
Aslında Windows 10 imajı atacaktık fakat tahtalar Faz 1 olduğu için ileride kasmalar yaratıyormuş. Faz 2 olsa düşünmeden direk bunu kuracaktım. Sıkıntı yaratan tahta olur ise birde bu imajı atarım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı