Format sonrası FPS düşmesi

berquex

Centipat
Nisan ayı içerisinde Windows'a yüklediğim yazılımları kaldırmak, sürüm yükseltmek vs. amacıyla 5-6 kere format atmak zorunda kaldım. Dün format attığımda FPS'imin düştüğünü fark ettim. 2 saat önce düzelir diye bir daha format attım fakat düzelmedi. Sorun ne olabilir?

xbox oyun modunu kapatin. Daha sonra Denetim masasi donanim ve ses guc secenekleri dengeli olarak isaretlidir onu yüksek performans secin ekran kapanma suresini tamamen kapatin ve bilgisyari yeniden baslatin oyuna girin

Windows sürümünüz normal FPS aldığınız zamanlardaki ile aynı mı? bazen windows sürümü değiştiğinde böyle şeyler olabiliyor. En azından bana oldu.

Driver, Windows'ta kapatilmamis servisler gibi bir cok etken olabilir. Ikide bir format atmayi birakirsiniz umarim FPS dusmeye basladi diye. Donanimsal sorun veya yazilimsal bir sorun olabilir.
Bilgisayarım yüksek seviye bir bilgisayar ve format atma sebebim fps düşmesi değil, güvenlik ile ilgili vs.
Windows sürümünüz normal FPS aldığınız zamanlardaki ile aynı mı? bazen windows sürümü değiştiğinde böyle şeyler olabiliyor. En azından bana oldu.
Evet, aynı.
xbox oyun modunu kapatin. Daha sonra Denetim masasi donanim ve ses guc secenekleri dengeli olarak isaretlidir onu yüksek performans secin ekran kapanma suresini tamamen kapatin ve bilgisyari yeniden baslatin oyuna girin
Formatı attıktan sonra çevrimdışı olarak windowsa giriş yapıyorum.Ayrıca gerekli işlemleri yaptım.
Sürücüleri doğru indirdiğinizden emin misiniz?
Her zamanki gibi Driver Booster'dan indirdim.FPS'im düşmüyordu ama birden düştü, anlamadım.

Gereksiz Windows servis ve hizmetlerinin devre dışı bırakılması, hız aşırtma, güncel ve doğru sürücü kurulumu gibi birçok eski ayar format yani işletim sistemini yeniden kurma sırasında silinir. Eğer ki formattan önce ayarlamalar yaptıysanız ayarlamalarınızı tekrar yapın. Sürücüleri resmi ürün sitelerinden indirip kurulumunu yapın. Üçüncü parti yazılımlar eksik, güncel olmayan sürücü kurarak sistem performansını düşürüp stabil çalışmasını engelleyebilir.
Ekstra olarak, güvenilmeyen kaynaklardan dosya ve benzeri şeyler indirip kurmadığınız sürece sisteminizde güvenlik sorunu oluşmaz. Her güvenlik takıntınız olduğunda format derseniz işiniz zor.

Gereksiz Windows servis ve hizmetlerinin devre dışı bırakılması, hız aşırtma, güncel ve doğru sürücü kurulumu gibi birçok eski ayar format yani işletim sistemini yeniden kurma sırasında silinir. Eğer ki formattan önce ayarlamalar yaptıysanız ayarlamalarınızı tekrar yapın. Sürücüleri resmi ürün sitelerinden indirip kurulumunu yapın. Üçüncü parti yazılımlar eksik, güncel olmayan sürücü kurarak sistem performansını düşürüp stabil çalışmasını engelleyebilir.
Ekstra olarak, güvenilmeyen kaynaklardan dosya ve benzeri şeyler indirip kurmadığınız sürece sisteminizde güvenlik sorunu oluşmaz. Her güvenlik takıntınız olduğunda format derseniz işiniz zor.
Takıntı ile ilgili bir durum yok. Kullandığım 1-2 uygulama crack olduğunda güvenlik açıklarını falan görünce garantiye aldım işi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı