GTX 850M sistemde format sonrası performans düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10
Daha fazla  
Ekran kartı
gtx 850m
İşlemci
i7 4700hq
Merhaba ilk olarak bilgisayarımın ekran kartı GTX850M işlemcisi 4700HQ. Attığım format sonrası bilgisayarımda performans düşüklüğü yaşıyorum. Valorant'ta eskiden 70-120 arası değişen FPS'im şimdi ani efektler girdiğinde veya fazla oyuncunun olduğu yerde düşüyor ve hiç sabit kalmıyor sürekli değişen bir değere sahip (20 -130 arası). Bunun sürücüden kaynaklı olabileceğini düşündüm ve DDU ile sürücüleri kaldırıp yerine en güncellerini kurdum fakat bir değişiklik olmadı. NVIDIA Denetim Masası'ndan performansı seçtim, güç planlarından yüksek performansı seçtim, Xbox Game Bar'ı kapattım, arka plan uygulamalarını kapattım, başlangıç uygulamalarından gereksiz olanları kapattım, BIOS güncelledim, Windows Update üzerden her şeyi güncelledim fakat hiçbir işe yaramadı. En son çareyi burada konu açmakta buldum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir ısınma problemi yok bilgisayarımın.

Valorant güncelleme aldımı siz bu işlemleri yaptıktan sonra çünkü Valorant son zamanlarda çok fazla güncelleme aldı herkesin performansı düştü bilgisayarınızı zorluyor olabilir o zaman yapacak bir şey yok donanımsal yetersizlik çıkıyor ortaya.

Valorant güncelleme aldımı siz bu işlemleri yaptıktan sonra çünkü Valorant son zamanlarda çok fazla güncelleme aldı herkesin performansı düştü bilgisayarınızı zorluyor olabilir o zaman yapacak bir şey yok donanımsal yetersizlik çıkıyor ortaya.
Sorun bundan kaynaklı olabilir. Yardımlarınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı