Format sonrası hangi çipset sürücüsü kurulmalı?

adilardadogan

Picopat
Daha fazla  
RAM
goodram 2*8
Anakart
b450m-a pro max ii
Merhaba PC'ye format attıktan sonra hangisini kurmalıyım? Ryzen 5 5500.
Ve bir sorum daha olacaktı benim. Benim masam bir aralar çok sallanıyordu. İşlemcim bu sallantılar esnasında yerinden oynamış vs olma ihtimali var mı acaba?

Merhaba PC'ye format attıktan sonra hangisini kurmalıyım. Ryzen 5 5500.

Ve bir sorum daha olacaktı benim. Benim masam bir aralar çok sallanıyordu. İşlemcim bu sallantılar esnasında yerinden oynamış vs olma ihtimali var mı acaba?

MSI adlı fotoğraftaki sürüm anakartımın sitesinde olan sürüm. AMD adlı fotoğraf AMD sitesindeki sürüm.

Dosya Ekleri

• amd.png
    amd.png
    13,2 KB · Görüntüleme: 17
  • msi.png
    msi.png
    6,3 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba PC'ye format attıktan sonra hangisini kurmalıyım? Ryzen 5 5500.

MSI adlı fotoğraftaki sürüm anakartımın sitesinde olan sürüm. AMD adlı fotoğraf AMD sitesindeki sürüm.

İşlemcinizi taktıktan sonra indirdiğiniz tel işlemciyi sabitliyor. Elinizle tutup çekseniz bile çıkaramazsınız o teli kaldırmadan. Yani hayır.

format sonrası yapılacak en sağlıklı şey windows update te bulunan yazılımları güncellemek pc ye donanımın işletim sistemi tarafından tanınması için biraz müsaade etmek

Format sonrası yapılacak en sağlıklı şey Windows Update'te bulunan yazılımları güncellemek PC'ye donanımın işletim sistemi tarafından tanınması için biraz müsaade etmek.

Kendi sitesinden en güncel chipseti kurun diyorlar genelde. AMD kendi sitesindeki birkaç gün sonra yayımlanan bir chipset ancak sürüm numarası MSI sitesindekinden daha eski gibi geldi. Hangisini kurmalıyım onu soruyorum hocam.

İşlemcinizi taktıktan sonra indirdiğiniz tel işlemciyi sabitliyor. Elinizle tutup çekseniz bile çıkaramazsınız o teli kaldırmadan. Yani hayır.

PC'yi hazır sistem olarak almıştım. Yani işlemci kolay kolay hareket etmez diyorsunuz hocam.

PC'yi hazır sistem olarak almıştım. Yani işlemci kolay kolay hareket etmez diyorsunuz hocam.
Zor demiyorum imkansız diyorum. Masa sallantısıyla hayatta olacak iş değil. Ayrıca neden böyle bir şeye ihtimal verdiniz?

Zor demiyorum imkansız diyorum. Masa sallantısıyla hayatta olacak iş değil. Ayrıca neden böyle bir şeye ihtimal verdiniz?

Masamın sallandığı zamanlar PC'de takılma sorunu oluştu ve geçenlerde bu sorun için forum üzerinde bir araştırma yaparken bir kullanıcı aynı sorundan muzdaripti ve işlemcisini tak çıkar yapınca sorununu çözmüş. Ben de acaba işlemcim mi hareket etti de bu sorunu yaşıyorum diye şüphelendim.

Masamın sallandığı zamanlar PC'de takılma sorunu oluştu ve geçenlerde bu sorun için forum üzerinde bir araştırma yaparken bir kullanıcı aynı sorundan muzdaripti ve işlemcisini tak çıkar yapınca sorununu çözmüş. Ben de acaba işlemcim mi hareket etti de bu sorunu yaşıyorum diye şüphelendim.

Masa sallanınca kablolar temassızlık yapıyor olabilir. Hayatımda bir tane yerinden oynayan işlemci görmedim şahsen. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı