Format sonrası hangi sürücüler kurulmalı?

FCLivorno

Hectopat
Yer
Leningrad
Merhaba. Format attıktan sonra hangi sürücüleri kurmalıyız? Yoksa Win10 ile otomatik yüklenen sürücüler yeterli mi? Bu arada Win10 son sürümle kurulum yaptım ama bir türlü düzgün çalışmadı. 1 aydır defalarca format attım adam gibi bi kurulum yapabilmek için.

Durmadan sorun yaşadım 2 - 3 tane Win10 sürümü denedim en sonunda en eski DVD'den olanı yükledim ama o da pek normal değil gibi. Sorun nerde çözemedim bi türlü. Formatlardan birinde mesela Ekran kartı driver'ını DVD'sinden yükledim ve facia oldu , ekran öyle kalakaldı siyah olarak monitör ışığı sabitlendi ve kapalıymış gibi kaldı.
Bilgisayarın özellikleri ney? İşlemci ve RAM. Belki bellek miktarı Windows 10 için yetmiyordur.

Format sonrası bilgisayar aşırı yavaş çalışıyorsa nedeni arkaplanda sistem ve güvenlik güncelleştirmelerini yüklüyordur. Üreticinizin internet sitesinden kendiniz manuel olarak indirin. Otomatik yazılım programlarını yüklemeyin! Kayıt defterini bozmakta ustalar.
Evet başta başta bi yavaşlık oluyor tabi ama programları kurdukça dengesizleşiyor sanki PC. Format atmaktan yoruldum artık SSD zarar görecek diye korkmaya başladım.
Bilgisayarın özellikleri ney? İşlemci ve RAM. Belki bellek miktarı Windows 10 için yetmiyordur.
Ryzen5 1600 X almıştım işlemci olarak. RAM 8GB emin değilim ama 2400 galiba.

Görev yöneticisinde İşlemci, Bellek, Disk kullanımı nasıl. Anormal olan var mı?

Mesela şu an görev yöneticisi açtım ama donup kaldı. Tutup sağa sola hareket ettirmek istiyorum ama pasif durumda ve tutulup sürüklenmiyor. Kapatma tutuşundan kapanmıyor bile.
Durum şu an böyle. Bilgisayarı tekrar başlattım.
...
Yeni Microsoft PowerPoint Sunusu42434.jpg

Son düzenleme:
Windows'u kurarken format atar mısın ve kodun varsa Microsoft'un sitesinden en güncel .iso'yu indirip kur. Windows ayarlardan güncelleştirmelere gel güncelsiniz yazana kadar bekle, ekran kartı sürücüsü kur. BIOS ve çipset güncellemesi için anakart üreticisinin ilgili bağlantısına bak. Herşey bitince bilgisayarı yeniden başlatıp Windows güncellemesini tekrar kontrol et. Eğer sorun devam ediyorsa daha bilgili üyelerin yardımını beklemelisin.

Windows'u kurarken format atar mısın ve kodun varsa Microsoft'un sitesinden en güncel .iso'yu indirip kur.
Evet N11 sitesinden bi ara almıştım onu kullanıyorum ama Bios değişirse ne olur bilemiyorum aynı kod işe yarar mı emin değilim. Bu arada ''Windows kurarken format atar mısın'' derken neyi kastettiğini tam anlamadım?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı