Format Sonrası Performans Düşüşü

ilker46

Decapat
Arkadaşlar sürekli mavi ekran atmasından dolayı ayarlardan sıfırladım. Temiz format değil biliyorum. Ama durumlar normal değil. GT540M kartım var, eskiden 60-100 arası alırken artık 15'in üstüne çıkmıyor. Ekran kartı sürücü güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten sorunlar çıkabildiğinden sıfırlama yolu önerilmiyor. Temiz kurulum yapmanız en iyisi olacaktır.
Sorunu şimdi fark ettim ekran kartının driver yükleyince mavi ekran alıyorum oyunlarda. Genellikle 3-5 dk sonra oluyor. Kaldırınca düzeliyor. Ekran kartı sorunlu galiba neyse zaten bu yaz değiştirrceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mavi ekran alman veya driverı kaldırınca sorun yaşamaman ekran kartında donanımsal bozukluk olduğunu açıklamaz. Sıfırlama yaptığından sistemsel bazı bozukluk ve uyumsuzluklar buna etken olabilir.

Öncelikle temiz Windows 10 1809 kurulumu yap. GeForce sitesinden güncel sürücüyü kur. Son durumu belirt.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı