Format sonrası silinen ASUS özelliklerini yükleme

Asus sitesinde cihazını bul. Sonra destek bölümünde sürücüler ve araçlar sekmesine geç.

Bu sekmede cihazına ait olan tüm yazılım ve güncellemeler mevcut olacaktır.

Ayrıca bu tür konularda kullandığınız cihazı lütfen belirtin. Belirtme sonrası link olarak bağlantı desteği alabilirsiniz.

Asus sitesinde cihazını bul. Sonra destek bölümünde sürücüler ve araçlar sekmesine geç.

Bu sekmede cihazına ait olan tüm yazılım ve güncellemeler mevcut olacaktır.

Ayrıca bu tür konularda kullandığınız cihazı lütfen belirtin. Belirtme sonrası link olarak bağlantı desteği alabilirsiniz.
İmzada mevcut hepsini indirirsem bir sorun olur mu?

Yazılım ve araçlar sekmesinde gördüğün her şey yüklenmez. Eski sürümlerde mevcut oluyor.

Örnek olarak BIOS güncellemek istediniz diyelim. BIOS'un sadece en son sürümünü yüklersiniz.

Daha önceden cihazla gelen yazılımları biliyorsanız eğer onların en son sürümünü indirip kurmanız yeterli.

Yazılım ve araçlar sekmesinde gördüğün her şey yüklenmez. Eski sürümlerde mevcut oluyor.

Örnek olarak BIOS güncellemek istediniz diyelim. BIOS'un sadece en son sürümünü yüklersiniz.

Daha önceden cihazla gelen yazılımları biliyorsanız eğer onların en son sürümünü indirip kurmanız yeterli.

Ayrıca forma.

indir.png

T sonrası.

indir (1).png

"Bu bilgisayarı" açtığımda bu ekran çıkıyor USB belleği çıkartayım mi buna ne yapayım bilemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
D olarak görünen şey USB bellek. Çıkartabilirsiniz.

Gördüğüm kadarıyla 1 TB olan depolama diskini C olarak ayarlayarak devam etmişsiniz.

Yerel disk D oluşturmak istiyorsanız eğer disk bölme rehberine bakmanızı tavsiye ederim.

D olarak görünen şey USB bellek. Çıkartabilirsiniz.

Gördüğüm kadarıyla 1 TB olan depolama diskini C olarak ayarlayarak devam etmişsiniz.

Yerel disk D oluşturmak istiyorsanız eğer disk bölme rehberine bakmanızı tavsiye ederim.
Neden yerel disk D oluşturmalıyım?

Yerel disk D oluşturmak tamamen kişisel kullanıma yönelik bir durum.

Saklamak istediğiniz dosyaları masaüstü üzerinde tutarsanız eğer çok azda olsa performansı düşürdüğünü biliyorum.
Küçük boyutta fark edilmiyor ama ciddi boyutların oluşması durumunda fark görülmeleri oluyor.

Yerel disk D biliyorsunuz belli bir süreden sonra uykuya geçebiliyor. Ben bunu devre dışı bırakıyorum genelde dizüstü için.

Masaüstü sisteminde SDD var. Depolama için HDD kullanıyorum.

Harici bir depolama mevcutsa zaten hiç sorun olmaz D diskinin olmaması.

Yerel disk D oluşturmak tamamen kişisel kullanıma yönelik bir durum.

Saklamak istediğiniz dosyaları masaüstü üzerinde tutarsanız eğer çok az da olsa performansı düşürdüğünü biliyorum.
Küçük boyutta fark edilmiyor ama ciddi boyutların oluşması durumunda fark görülmeleri oluyor.

Yerel disk D biliyorsunuz belli bir süreden sonra uykuya geçebiliyor. Ben bunu devre dışı bırakıyorum genelde dizüstü için.

Masaüstü sisteminde SSD var. Depolama için HDD kullanıyorum.

Harici bir depolama mevcutsa zaten hiç sorun olmaz D diskinin olmaması.

Dostum şu ASUS özellikleri için söylediğin şeyi anlamadım ya.

Yine link yanlışlığı olmazsa eğer cihazınız galiba yukarıdaki ürün.

Buradan destek bölümüne tıklayın. Sürücüler ve araçlar sekmesine tıklayın.

Sonrasında işlemci tipi veya BIOS sürümünü seçin bölümünde hangisiyse onu seç.

Ardından lütfen işletim sistemi seçin görünecek ve kullandığınız Windows sürümünü seçin.

Bu işlemleri geçince indirilebilir dosyalar görünecek.

BİOS güncellemesi yapabilirsiniz. Güncelleme rehberine bakıp ilerleyin. Bilgisiz işlemler sistem hatalarına ve kitlenmesi durumuna yol açıyor.

VGA drivers yükleyin.

Pointing Device Touchpad ile alakalı yükleyin kitleme gibi özellikler çalışmıyorsa eğer.

Utilities araçlar ile alakalı yazılımları içerir. Kişisel olarak yüklemek istediğiniz yazılımların son sürümlerini sekmeden bulup yükleyin.

Wireless yükleyin.

BIOS-Utilities yükleyin.

Chipset Yükleyin.

ATK ne bilmiyorum. Araştırıp öyle yükleyin.

Bluetooth yükleyin.

Tekrar söylüyorum. Bunların sadece en son sürümlerini yükleyin.

Ekran kartı sürücüsünü Nvidia üzerinden indirip kurun.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı