Çözüldü Format sonrası sistemde anlık takılmalar oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Trajedi

Centipat
Öncelikle herkese hayırlı akşamlar, bilgisayarıma format attıktan sonra masaüstü dahil takılmalar meydana geliyor. Örnek veriyorum bir klasörü taşırken takılmalar, oyuna girdiğimde FPS düşmemesine rağmen takılmalar oluyor ve devamlı oluyor, sol alttan bilgisayarı yeniden başlatmaya çalıştığım zaman uzun bir "yeniden başlatılıyor" yazısı gördükten sonra "Driver Power state" hatası alıyorum ama bilgisayarı tuşuyla yeniden başlattıktan ya da Power tuşuna basılı tuttuktan sonra açınca hiç sorunsuz bir şekilde her işlemimi rahatça yapabiliyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.
İşlemcim Ryzen 3900X.
Ekran kartım 2070 Super.
RAM'lerim G.Skill DDR4 3600 MHz.
Anakart X570 MEG Ace.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Öncelikle herkese hayırlı akşamlar, bilgisayarıma format attıktan sonra masaüstü dahil takılmalar meydana geliyor. Örnek veriyorum bir klasörü taşırken takılmalar, oyuna girdiğimde FPS düşmemesine rağmen takılmalar oluyor ve devamlı oluyor, sol alttan bilgisayarı yeniden başlatmaya çalıştığım zaman uzun bir "yeniden başlatılıyor" yazısı gördükten sonra "Driver Power state" hatası alıyorum ama bilgisayarı tuşuyla yeniden başlattıktan ya da Power tuşuna basılı tuttuktan sonra açınca hiç sorunsuz bir şekilde her işlemimi rahatça yapabiliyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.
İşlemcim Ryzen 3900X.
Ekran kartım 2070 Super.
Anakart X570 MEG Ace.

Driverları kontrol edin.
Driverlarınızı yüklediğinizden emin olunuz. Güncellenmeyen sürücüler böyle sorunlara neden olabilir Driver Booster programını tavsiye ederim fakat ekran kartınızı kendi sitesinden güncellemeniz daha doğru olacaktır

Driver Booster;
.

Driver'ları el ile güncellemek daha iyidir. Çünkü bu tip programlar bazen hatalı driver yükleyebiliyor.
Driverlarınızı yüklediğinizden emin olunuz. Güncellenmeyen sürücüler böyle sorunlara neden olabilir Driver Booster programını tavsiye ederim fakat ekran kartınızı kendi sitesinden güncellemeniz daha doğru olacaktır

Driver Booster;
.

Driver Booster;
.

Dediğiniz gibi yapmıştım, ekran kartı güncellemesinin ardından Driver Booster ile bütün her şeyi güncelledim ama bir çözümü olmadı. Teşekkürler cevabınız için.

Öncelikle merhaba.Format performans düşürür abiğ gibi kurguların şehir efsanesi olduğunu belirterek söze başlayayım.Bunu da kendimden örnek vererek kanıtlayayım.Sistemimi yeni topladığımda Windows 8 kuruldu sonradan parçalarımın sadece Win 10 destekli olduğunu öğrendim ve formatla orijinal Windows yükledim.Hiç bir zararı olmadı.Eğer Windows orijinal ise driver kurulumlarını baştan yap derim.Ayrıca o sisteme korsan Windows yükleme lütfen..

İşlemcim Ryzen 3900X.
Ekran kartım 2070 Super.
Anakart X570 MEG Ace.

Driverları kontrol edin.

Driver Booster;
.

Driver'ları el ile güncellemek daha iyidir. Çünkü bu tip programlar bazen hatalı driver yükleyebiliyor.

Çözüm
Driver Booster kullanarak sistem stabilitesini bozmuşsunuz zaten. Driver Booster'ın hangi sürücüleri bozduğunu bilmediğim için bütün sürücüleri anakartın sitesinden yeniden yüklemenizi, UEFI kurulum yapmadıysanız UEFI kurulum yapmanızı, Windows 10 2004 sürümünü yüklemenizi, ekran kartı ve chipset sürücünüzün güncel versiyonlarını yüklemenizi tavsiye ediyorum. Ayrıca UEFI/BIOS güncellemesi yapmadıysanız onu da yapın.

Öncelikle merhaba. Format performans düşürür abiğ gibi kurguların şehir efsanesi olduğunu belirterek söze başlayayım. Bunu da kendimden örnek vererek kanıtlayayım. Sistemimi yeni topladığımda Windows 8 kuruldu sonradan parçalarımın sadece Win 10 destekli olduğunu öğrendim ve formatla orijinal Windows yükledim.Hiç bir zararı olmadı. Eğer Windows orijinal ise Driver kurulumlarını baştan yap derim. Ayrıca o sisteme korsan Windows yükleme lütfen.

Teşekkür ederim tavsiyelerin için Windows'um orijinal.

Driver'ları kontrol edin.

Driver'ları el ile güncellemek daha iyidir. Çünkü bu tip programlar bazen hatalı Driver yükleyebiliyor.

Bütün Driver'leri el ile kurmayı deneyeceğim umarım düzelir :)
Yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkür ediyorum, sorun "Driver Booster" mış. Bayağı bir uğraş sonrası sorunum çözüldü, Tekrardan herkese teşekkür ediyorum. Konu kilitlenebilir.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim tavsiyelerin için Windows'um orijinal.

Bütün Driver'leri el ile kurmayı deneyeceğim umarım düzelir :)
Yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkür ediyorum, sorun "Driver Booster" mış. Bayağı bir uğraş sonrası sorunum çözüldü, Tekrardan herkese teşekkür ediyorum. Konu kilitlenebilir.
Sevindim orijinal olmasına ve sorununun çözülmesine.Güzel günlerde eskitin sisteminizi :)

Yeni konular

Geri
Yukarı