Sistemde anlık takılmalar

BörekliPoça

Centipat
Yer
BörekliPoça İle Fırına Doğru
Merhabalar. Kısaca özet geçmek gerekirse; oyun oynarken, arkada bir işlev gerçekleşiyorsa PC takılmaya başlıyor. Mesela, Discord da biri arıyorsa, ben arıyorsam, mesaj gelirse ve birisi ekran açarsa oyunum direk kasmaya başlıyor. Ama bu kasma FPS düşmesi değil. Genellikle Rocket League oynarken oluyor bu. FPS o sıralarda 110 ile 120 aralarında dolaşıyor. Bir de Spotify da müzik dinlerken reklam çıkarsa anlık takılma oluyor. Önceden PowerBoost diye lanet bir PSU kullanıyordum ve sistemim durduk yere kapanıyordu. Fazla güç gitmesin diye işlemcimi 12 nm değilde 4 nm de kullanıyordum. Yeni PSU aldıktan sonra bunu düzelttim fakat acaba nedeni bundan kaynaklı mı diye düşündüm.

Ekran Kartı: MSI Armor RX570 OC 4GB İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 (12nm) Anakart: Gigabyte A320M S2H RAM: Kingston (2x8)GB HyperX Fury 3000mhz SSD: Patriot 240GB PSU: GİGABYTE P650H

İşte böyle arkadaşlar, yardımlarınızı bekliyorum. eksik vermiş olduğum bilgiler olabilir kusura bakmayın, bunlardan hiçbiri ile alakalı da olmayabilir. Hiç bi' fikrim yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı