Format sonrası tarayıcı verilerini eklemek

Blodreina

Hectopat
Daha fazla  
Az önce bilgisayarımı diskleri biçimlendirmeden formatladım. Bütün eski verilerim Windows.old klasöründe duruyor. Kullandığım tarayıcılarda ki verilerimi tekrar nasıl aktif edebilirim? Sık kullanılanlar çubuğu, kullanıcı adı ve şifreler vb. kullandığım tarayıcılar; Microsoft Edge, Opera, Chrome.

Az önce bilgisayarımı diskleri biçimlendirmeden formatladım. Bütün eski verilerim Windows.old klasöründe duruyor. Kullandığım tarayıcılarda ki verilerimi tekrar nasıl aktif edebilirim? Sık kullanılanlar çubuğu, kullanıcı adı ve şifreler vb. kullandığım tarayıcılar; Microsoft Edge, Opera, Chrome.
Hesabını girip senkroize edersen gelir.

Chrome'da senkronizasyon açman lazım.
Firefox - Firefox account ile düzeliyor.
Opera - yoktu galiba
Edge - onda da senkronizasyon açılmalı.

Bu işlemleri hesabınız olmadan da yapabilirsiniz. Eski Windows klasörünü silmediyseniz bir sorun çıkmayacaktır. (Bu işlemler sırasında tüm tarayıcılarınız kapalı dursun.)

C:\Windows.old\Users\Eski Kul. Adı\AppData\Roaming\Opera Software\Opera Stable klasörünü kopyalayıp
C:\Users\Kul. Adı\AppData\Roaming\Opera Software\ klasörüne yapıştırın.

C:\Windows.old\Users\Eski Kul. Adı\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default
klasörünü kopyalayıp
C:\Users\Kul. Adı\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\ klasörüne yapıştırın.

C:\Windows.old\Users\Eski Kul. Adı\AppData\Local\Microsoft\Edge\User Data\Default
klasörünü kopyalayıp
C:\Users\Kul. Adı\AppData\Local\Microsoft\Edge\User Data\ klasörüne yapıştırın.

Tüm işlemler bu kadar.

Not: Var olan klasörleri temiz iş çıkarmak için silmenizi öneriyorum.

C:\Users\Kul. Adı\AppData\Roaming\Opera Software\Opera Stable\
C:\Users\Kul. Adı\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\
C:\Users\Kul. Adı\AppData\Local\Microsoft\Edge\User Data\Default\

Son düzenleme:
Bu işlemleri hesabınız olmadan da yapabilirsiniz. Eski Windows klasörünü silmediyseniz bir sorun çıkmayacaktır. (Bu işlemler sırasında tüm tarayıcılarınız kapalı dursun.)

C:\Windows.old\Users\Eski kul. Adı\AppData\Roaming\Opera Software\Opera stable klasörünü kopyalayıp.
C:\Users\Kul. Adı\AppData\Roaming\Opera software\ klasörüne yapıştırın.

C:\Windows.old\Users\Eski kul. Adı\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default.
Klasörünü kopyalayıp.
C:\Users\Kul. Adı\AppData\Local\Google\Chrome\User data\ klasörüne yapıştırın.

C:\Windows.old\Users\Eski kul. Adı\AppData\Local\Microsoft\Edge\User Data\Default.
Klasörünü kopyalayıp.
C:\Users\Kul. Adı\AppData\Local\Microsoft\Edge\User data\ klasörüne yapıştırın.

Tüm işlemler bu kadar.

Not: Var olan klasörleri temiz iş çıkarmak için silmenizi öneriyorum.

C:\Users\Kul. Adı\AppData\Roaming\Opera Software\Opera stable\
C:\Users\Kul. Adı\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\
C:\Users\Kul. Adı\AppData\Local\Microsoft\Edge\User Data\Default\

Öncelikle çok teşekkür ederim. Birden fazla profil kullanıyordum acaba direk user data klasörlerini veya direk Chrome'u Edge'i kopyalasam sorun olur mu, bir de kopyalamadan önce profil oluşturmalı mıyım?

Öncelikle çok teşekkür ederim. Birden fazla profil kullanıyordum acaba direk user data klasörlerini veya direk Chrome'u Edge'i kopyalasam sorun olur mu, bir de kopyalamadan önce profil oluşturmalı mıyım?
Öncelikle hayır, profil oluşturmanıza gerek yok. Direkt Chrome ve Edge'i kopyalarsanız sorun çıkabilir fakat dediğim klasörlerin bir üstündeki klasörleri kopyalarsanız sorun çıkacağını düşünmüyorum.

Örnek olarak "C:\Windows.old\Users\Eski kul. Adı\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default" klasörünü kopyalamak yerine "C:\Windows.old\Users\Eski kul. Adı\AppData\Local\Google\Chrome\User Data" klasörünü kopyalayın ve C:\Windows.old\Users\Eski kul. Adı\AppData\Local\Google\Chrome\" klasörüne yapıştırın.

Öncelikle hayır, profil oluşturmanıza gerek yok. Direkt Chrome ve Edge'i kopyalarsanız sorun çıkabilir fakat dediğim klasörlerin bir üstündeki klasörleri kopyalarsanız sorun çıkacağını düşünmüyorum.

Örnek olarak "C:\Windows.old\Users\Eski kul. Adı\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default" klasörünü kopyalamak yerine "C:\Windows.old\Users\Eski kul. Adı\AppData\Local\Google\Chrome\User Data" klasörünü kopyalayın ve C:\Windows.old\Users\Eski kul. Adı\AppData\Local\Google\Chrome\" klasörüne yapıştırın.
Anladım tekrardan çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı