Çözüldü Format sonrası tüm sürücüler kendiliğinden kuruluyor mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

albinocemyilmaz

Decapat
Arkadaşlar, format sonrası Windows 10 Update, ekran kartı hariç tüm driverları otomatik kuruyor mu? Ekran kartının elle kurulduğunu biliyorum ama diğerleri için tek tek uğraşacak mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dediğin gibi ekran kartı elle kuruluyor onun dışında genellikle Windows 10 hepsini kuruyor ama bazen 1,2 tane kurmadığı oluyor.
Kesinlikle. Forumda yasak denecek kadar karşı çıkılsada iobit driver booster kullanıp geçebilirsiniz hakaret edildiği kadar kötü değildir. Ama ne olursa olsun , mutlaka anakart ve ekran kartı sürücülerinizi elle kurun. Zaten topu topuna 5 tanedir. Chipset , bios , ekran kartı , lan vb. belki atladığım bir tane daha. Bunlar oldukça önemli. Bunlardan sonrası fasa fiso iobit kurar üşeniyorsanız. Ama önerilen hepsini elle kurmaktır tabi. Bende hiçbir şey kurmadı windows update. Çok yeni anakartlarda kuruyor olabilir benim anakart eskiydi biraz heralde umursamadı.

Temel sürücülerin Windows Update sunucularındaki son versiyonlarını kurar. Buna ekran kartı da dahil. Güncelliklerini kullandığın donanımların websitelerinden kontrol edebilirsin.

Yani tek tek hepsini uğraşmama gerek yok, değil mi? Sadece ekran kartını elle kuracağım.

Dediğim gibi bir iki tane kuramadığı olabiliyor onları aygıt yöneticisinden kurabilirsin, normalde ekran kartı sürücüsünüde kuruyor ama eski olabiliyor mesela Windows 10 benim ekran kartımın 2015 sürücüsünü kuruyor bu da bir hayli eski. Eğer Nvidia kullanıyosan bu linkten eğer Amd kullanıyosan bu linkten kurmalısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı