Format sonrası USB takılı olmadan PC acılmıyor

Belki BIOS ayarlarından SanDisk'i seçilebilir yapabilirim. Terkar format şartmı.

Şu an yeniden formatlıyorum. Bu sefer diski sil yaptım ve yeni deyip kurdum Windows'u. 4 bölüme değil de 2 bölüme ayırdı ve birincil olana kurdum ancak daha masaüstü ekranı gelmeden yine biraz önce paylaştığım mavi ekran hatasını verdi. Bilen birileri yardımcı olabilir mi?

@Pencere bakıcısı hocam yardımcı olabilir misiniz rica etsem?

Son düzenleme:
Belki BIOS ayarlarından SanDisk'i seçilebilir yapabilirim. Terkar format şartmı.

Şu an yeniden formatlıyorum. Bu sefer diski sil yaptım ve yeni deyip kurdum Windows'u. 4 bölüme değil de 2 bölüme ayırdı ve birincil olana kurdum ancak daha masaüstü ekranı gelmeden yine biraz önce paylaştığım mavi ekran hatasını verdi. Bilen birileri yardımcı olabilir mi?

@Pencere bakıcısı hocam yardımcı olabilir misiniz rica etsem?

Farklı bir Windows kurun.

Mümkünse BIOS ayarlarını sıfırlayın.

Farklı bir Windows derken nasıl oluyor? Sürekli format atıyorum PC'ye. BIOS ekranında Windows'un yüklü olduğu SSD'yi depolama olarak görüyor ancak boot optionsta boot yaptıramıyorum o SSD'ye.

Farklı bir Windows derken nasıl oluyor? Sürekli format atıyorum PC'ye. BIOS ekranında Windows'un yüklü olduğu SSD'yi depolama olarak görüyor ancak boot optionsta boot yaptıramıyorum o SSD'ye.

BIOS ayarlarını simdi resetledim F9 ile değişen bir şey olmadı.

Farklı PC var. Windows 10 kuruluyor. Şu an hatta yeni formatladığım PC'den yazıyorum. Ama sorun format attıgım USB'yi çıkarttıgımda paylaştığım mavi ekran hatasını veriyor. BIOS ekranından Windows'un kurulu olduğu SSD'yi 1. boot olarak seçemiyorum.

BIOS içerisinden boot optionsa geldiğimde Windows kurulu SSD görünmüyor ama F8 ile boot ayarlarına geldiğimde orada SSD görunuyor seçtiğimde ise legacy hatası veriyor.

M.2 ve SATA var. M.2'de kaybetmek istemediğim veriler olduğu için SATA olana kuruyorum Windows'u.

1705249011389.png

Ortada AHCI olarak görünen SATA ve formatı o SSD'ye atıyorum ama sağdaki boot priority bölümünde o SATA'yı göremiyorum sorun bu galiba.

SATA'ya şu an temiz kurulum yaptım ama. Windows var hatta driverları yükledim. Rufus'a yanlış atıyor olabilir miyim Windows'u acaba? Veya Windows 11 kursam değişen bir şey olur mu? O dediğinizi yapmam çok uğraştıracak diğer PC çok eski ve yavaş.

Yeni konular

Geri
Yukarı