Format sonrası Windows 11 etkinleştirme nasıl yapılır?

Şu tarz lisanslardan alabilirsin.
4 sene önce 15 TL'ye aldığım Windows 11 OEM lisansını outlook hesabıma tanımladım ve hala sorunsuz kullanıyorum.
Dipnot; Retail yazanlar tek kullanımlık. Bir daha ki formatta geçersiz olur. OEM ise hesaba tanımlanıyor ve format sonrası sıkıntı olmuyor. O yüzden OEM biraz daha pahalı :)

4 sene önce 15 TL'ye aldığım Windows 11 OEM lisansını outlook hesabıma tanımladım ve hala sorunsuz kullanıyorum.
Dipnot; Retail yazanlar tek kullanımlık. Bir daha ki formatta geçersiz olur. OEM ise hesaba tanımlanıyor ve format sonrası sıkıntı olmuyor. O yüzden OEM biraz daha pahalı :)
Format atmistim daha yeni o zaman Windows etkindi ama şimdi değil anahtarı bulabilirmiyim.

4 sene önce 15 TL'ye aldığım Windows 11 OEM lisansını Outlook hesabıma tanımladım ve hala sorunsuz kullanıyorum.

Yanlış,
Normalde;
Retail hesaba
OEM makineye baglanır
Oem/retail etkinleştirdikten sonra”donanım degişmediği” sürece hesap baglamasanızda oto etlinleştirir.
Tetail daha esnek keydir,
Baska PC'ye de kullanılabilir, ( tek PC de kullanmak sartıyla)

4 sene önce 15 TL'ye aldığım Windows 11 OEM lisansını Outlook hesabıma tanımladım ve hala sorunsuz kullanıyorum.

Tersi olmasın,
Retail hesap
OEM PC'ye baglanır.
Tek kullanımlık dediğin OEM'i br PC de,
Retail'i baska PC de kullanabilirsin.
İkisini de hesaba baglarsın
“Donanım degiştirmediğin” surece ikisini de sorunsuz kullanır,
“Donanım degiştirirsen” Microsoft'tan 1 kere manuel etkinleştirir, diğer formatlarda oto etkinleştirir vs.

Dosya Ekleri

• IMG_1019.png
    IMG_1019.png
    195,4 KB · Görüntüleme: 11

Niyeyse bende Retail lisans var kaç kere format atıyorum hiç gitmiyor garip.

MAK lisans ne oluyor peki.

Retail lisans açıklaması olduğuna dikkat et.

Yeni konular

Geri
Yukarı