Format Sonrası Yapılması Gerekenler

Elysiony

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Tarih
Arkadaşlar elimde eMachines e430 adlı laptop var. Acer üretici bir marka fakat eMachines diye çıkmış. Laptopta film izlerken uyuya kalmıştım. Her zamanki gibi kapat tuşuna basılı tutarak kapattım sabah kalktığımda laptop çalışıyor fakat ekran gelmiyordu. Ben de bilgisayarcıya götürdüğümde çipi bozulmuş ısıtacağız dediler. Isıtma işlemi yapıldı laptop çalışıyor fakat çok yavaş Chrome bile bekleniyor bekleniyor diye giriyor. Youtube'de 360p video kasıyor bana da BIOS'u falan güncelle dediler ben de siteden bir BİOS buldum uptade yaptım ve BİOS güncellendi ama bilgisayar açılmadı. Mavi ekran verip kapanıyor. Ben de format attım Windows 7 Home Basic kasmasın diye. Arkadaşlar temiz kurulum yaptıktan sonra ne yapılır laptopa ne yapmam lazım? Driver Identifier sürücüleri güncelle dediler. Neleri yüklemem lazım?
  • *AMD Sempron tm100 2.00 GHz
  • *4 GB RAM
  • *ATI HD Radeon 4200 (2GB yazıyor dxdiagda ama BİOS'da 256MB yazıyor.)
Önemli bir detay çift ekran kartlı biri Radeon 4200M biri sadece 4200 işlemci AMD olduğu için ekran kartı arayüzü güzel değil Control Center yapmamışlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı sürücüsü yüklü olmasına rağmen kasma varsa işlemci frekansını kontrol et. Ek olarak yüklenmemiş bir sürücü varsa bize Donanım Kimliği'ni yaz 👍

Ekran kartı sürücüsü yüklü olmasına rağmen kasma varsa işlemci frekansını kontrol et. Ek olarak yüklenmemiş bir sürücü varsa bize Donanım Kimliği'ni yaz 👍

Formatı attım. BİOS güncelledikten sonra laptop bozulmuştu ya format attıkdan sonra fan sesi durağanlaşmaya başladı. Kendi kendine kapatmaya başladı 2 saat kullanmadım şimdi kullanıyorum kapanma yok. Ekran kartı sürücüsünü güncelledim. Diğerlerini tek tek kontrol ettim hepsi son sürüm olduğu çıktı. Başka ne yapabilirim yeni format atılmış PC'ye.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı