Format sonrasında LoL'de FPS düşüşü

Rovz58

Hectopat
LoL'de yaklaşık 160-170 FPS alıyordum. 2-3 hafta önce format attım ve nedense FPS 60'ın üzerine çıkmıyor desem doğru olur. 63-65 civarı geziyor ve ara sıra kasıyor. Formattan önce çok rahat oynuyordum LoL'ü. FPS sınırlama falan açık değil, 240FPS sınırlı. Sizce neden?

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS düşüklüğünün birçok nedeni olabilir, ancak aşağıdaki bazı nedenlere bakmanızı öneririm:

1. Ekran kartı sürücüsü: Güncel bir ekran kartı sürücüsü kurmayı unutmayın.
  2. Gereksinimler: Oyunun gereksinimleri, sisteminizin donanımına uygun mu kontrol edin.
  3. Sistem performansı: Sisteminizin performansını optimize etmek için gereksiz yazılımları kapatın ve disk boşluğunu temizleyin.
  4. Oyun ayarları: Oyun ayarlarını minimuma indirin ve görüntü kalitesini düşürün.
  5. Bağlantı hızı: İnternet bağlantı hızınızı kontrol edin ve gerekiyorsa hızlandırın.
Bu adımları uyguladıktan sonra FPS sorununuz çözülmüş olabilir ve eski performansınıza geri dönebilirsiniz. Eğer hala sorun devam ederse, bir teknik destek ekibine başvurmanızı öneririm.

Performans modunu değiştirmiş olabilirsiniz. Mesela ekran kartı ayarlarında yüksek performans olan kısım yüksek kaliteye geçmiş olabilir veya yüksek performans modundan güç tasarrufuna almış olabilirsiniz.

Geri
Yukarı