Format sonrasında Windows lisansım otomatik olarak aktifleşir mi?

haribo1

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, laptopuma virüs bulaştı ve bundan dolayı format atmaya karar verdim. Fakat format sonrasında Windows kendisi otomatik olarak lisansı aktif eder mi bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca format değil de sıfırlama yaparak virüsden kesin olarak kurtulmam mümkün mü?

Merhaba, laptopuma virüs bulaştı ve bundan dolayı format atmaya karar verdim. Fakat format sonrasında Windows kendisi otomatik olarak lisansı aktif eder mi bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Deneyip görmek lazım. HWID key yazıldıysa etkinleştirme otomatik gelir zaten. Aksi takdirde etkinleştirme ister.

Muhtemelen anakarta gömülüdür, bu yüzden gitmez. Ancak işi garantiye almak isterseniz attığım link'teki programdan anahtarınızı öğrenebilirsiniz. Giderse de tekrar aynı anahtarla aktifleştirebilirsiniz.

Muhtemelen anakarta gömülüdür, bu yüzden gitmez. Ancak işi garantiye almak isterseniz attığım Link'teki programdan anahtarınızı öğrenebilirsiniz. Giderse de tekrar aynı anahtarla aktifleştirebilirsiniz.

Yükleyip bakacağım teşekkürler.

Deneyip görmek lazım. HWID key yazıldıysa etkinleştirme otomatik gelir zaten. Aksi takdirde etkinleştirme ister.

Daha öncesinde Windows 11 Pro'ya geçmiştim geri Home sürümğne geçince gelmişti aslında.

Elbette ama orijinal yazılım olarak iso indirip Flash Belleği Windows iso olarak yazdırın. USB belleği takın yeniden başlatın UEFİ bios girin USB birinci bölümü seçip format atmaya yönlendirilsin. Benimde başıma böyle Windows 11 geçtim bazı kasmalar ve yavaşlama sebebiyet verip Windows 10 geçtim.

Elbette ama orijinal yazılım olarak ISO indirip flash belleği Windows ISO olarak yazdırın. USB belleği takın yeniden başlatın UEFI BIOS girin USB birinci bölümü seçip format atmaya yönlendirilsin. Benim de başıma böyle Windows 11 geçtim bazı kasmalar ve yavaşlama sebebiyet verip Windows 10 geçtim.

Teşekkürler cevap için dediklerinizi uygulayacağım.

Merhaba, laptopuma virüs bulaştı ve bundan dolayı format atmaya karar verdim. Fakat format sonrasında Windows kendisi otomatik olarak lisansı aktif eder mi bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca format değil de sıfırlama yaparak virüsden kesin olarak kurtulmam mümkün mü?

Ben flashla kaç kere format attım anakart değişmediği sürece key gitmez istediğin kadar format at dostum.

MS hesabınızla oturum açın.
Format attıktan sonra tekrar MS hesabınızla oturum açın. Arkanıza yaslanın :)

Yeni konular

Geri
Yukarı