Çözüldü Format ve SSD çıkartıp taktıktan sonra FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Faeron

Hectopat
Herkese iyi akşamlar.
Dün yeni aldığım SSD'yi takmak için kasanın içini açtım SSD'lerin yerlerini değiştirdim SATA 3 girişlerine 2 SSD'imi ve 1 HDD'yi bağladım bunları yapmak için ekran kartını çıkarmak zorunda kaldım altında kaldığı için (GTX 1060) SATA kablolarını taktıktan sonra ekran kartını geri taktım. Ardından PC'ye temiz UEFI kurulum yaptım format attım tüm driverları yükledim (hep yüklediğim şeylerin varsa en güncellerini yeniden yükledim) fakat HDD'deki oyunları yeni SSD'ye attım fakat 5-10FPS düşüşleri gördüm sabit 60 FPS oynadığım oyunları 50 FPS'lere falan düştüğünü gördüm. Pil güç seçeneklerine baktım dengeli moda aldım.
Yardımcı olabilecek var mı neyden kaynaklanıyor olabilir.

1585445965308.png

Sorun çözüldü arkadaşlar temiz bir format attım tekrardan ekran kartını çıkartıp taktım sata girişlerini ram soketlerini kontrol ettim. Tüm driverleri tekrar yükledim windows güncellemelerini yapamdan oyuna girdim 1808 iken girdim güncellemeleri yaptıkdan sonra oyunda kasmalar tekrar etti ssdyi görmedi sonrasında geri güncellemeleri kaldırdım sorunsuz bir şekilde devam ediyorum

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı