Formatlama sonrası sistem 15 dakikada açılıyor

Daha fazla  
Merhaba. Bir arkadaşımın söylemesi ile bilgisayarıma flash bellek ile format atmayı denemek amaçlı Rufus ve Windows 10 ISO dosyası yükledim. ISO kurulurken uzun süreceği için işlem devam ederken Görev Yöneticisi'nden programı kapattım. (salağım evet) daha sonra programı bir türlü silemedim. PC'yi her açtığımda F diskini fixing diye bir işleme alıyor ve PC minimum 15 dakikada açılıyor. Bunu tamamen nasıl silerim, PC nasıl eski haline gelir?

Fotoğraftaki gibi oluyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20230418_143221.jpg
    IMG_20230418_143221.jpg
    63,4 KB · Görüntüleme: 42
  • Önemli verilerinizi başka bir diske yedekleyin.
  • USB belleği NTFS formatında biçimlendirin.
  • PC açıldıktan sonra Rufus'la ISO'yu tekrar yazdırın.
  • PC'yi yeniden başlatıp BIOS'a girin ve boot sıralamasında USB belleği en başa alın. Kaydetip çıkın.
  • Format ekranı geldiğinde normal format işlemlerini yaparak devam edebilirsiniz.

• Önemli verilerinizi başka bir diske yedekleyin.
  • USB belleği NTFS formatında biçimlendirin.
  • PC açıldıktan sonra Rufus'la ISO'yu tekrar yazdırın.
  • PC'yi yeniden başlatıp BIOS'a girin ve boot sıralamasında USB belleği en başa alın. Kaydetip çıkın.
  • Format ekranı geldiğinde normal format işlemlerini yaparak devam edebilirsiniz.
Format atmaktan vazgeçtim, şuanpc açık. Açıkken format atmadan bu illetten nasıl kurtulurum

Merhaba. Bir arkadaşımın söylemesi ile bilgisayarıma flash bellek ile format atmayı denemek amaçlı Rufus ve Windows 10 ISO dosyası yükledim. ISO kurulurken uzun süreceği için işlem devam ederken Görev Yöneticisi'nden programı kapattım. (salağım evet) daha sonra programı bir türlü silemedim. PC'yi her açtığımda F diskini fixing diye bir işleme alıyor ve PC minimum 15 dakikada açılıyor. Bunu tamamen nasıl silerim, PC nasıl eski haline gelir?

sfc/scannow komutu ile dosya bütünlüğü sağlayıp dönüş yapınız.

@Cermen hocamın dediği gibi sistem UEFI destekliyorsa UEFI USB hazırlayıp tekrar format atın.

Son düzenleyen: Moderatör:
sfc/scannow komutu ile dosya bütünlüğü sağlayıp dönüş yapınız.

Nasıl yapacağım hocam? Pek bilgim yok.

F diski USB'mi? F diskinde bozulma olmuş onu onarmaya çalışıyor. F diskinde ki dosyaları yedekleyip biçimlendir.

Hayır, F diski hard disk. Dosyalarda önemli bir şey yok. Direk biçimlendirirsem düzelir mi? İsterse her şeyi silsin önemli değil.

Anakartınızın modeli nedir?

ASUS H81m.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı