Formatlama sonrası sistem 15 dakikada açılıyor

Daha fazla  
Merhaba. Bir arkadaşımın söylemesi ile bilgisayarıma flash bellek ile format atmayı denemek amaçlı Rufus ve Windows 10 ISO dosyası yükledim. ISO kurulurken uzun süreceği için işlem devam ederken Görev Yöneticisi'nden programı kapattım. (salağım evet) daha sonra programı bir türlü silemedim. PC'yi her açtığımda F diskini fixing diye bir işleme alıyor ve PC minimum 15 dakikada açılıyor. Bunu tamamen nasıl silerim, PC nasıl eski haline gelir?

Fotoğraftaki gibi oluyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20230418_143221.jpg
    IMG_20230418_143221.jpg
    63,4 KB · Görüntüleme: 42
UEFI destekliyor. Bu konudan yararlanarak format atabilirsin. Fakat sorun disk kaynaklı. F diskinde hata var ondan böyle yapıyor.

Diskim yazma hatası veriyordu, ondan dolayı format denemek istedim. Disk, yeni aldım ama refurbisheddi disk ölmüş olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Diskim yazma hatası veriyordu, ondan dolayı format denemek istedim. Disk, yeni aldım ama refurbisheddi disk ölmüş olabilir mi?
F diski ayrı disk mi? Windows C diskinde kurulu olmalı. F diski için C diskine format atmana gerek yok bu yüzden. Başlata sağ tıkla, disk yönetimine gir. Buradan F diskine sağ tıkla ve birimi sil yap. Daha sonra ayrılmamış alan olarak görünmesi lazım. Ayrılmamış alana sağ tıklayıp, yeni birim oluştur. Diskte sorun yoksa çalışır. Bozuk olabilir.

F diski ayrı disk mi? Windows C diskinde kurulu olmalı. F diski için C diskine format atmana gerek yok bu yüzden. Başlata sağ tıkla, disk yönetimine gir. Buradan F diskine sağ tıkla ve birimi sil yap. Daha sonra ayrılmamış alan olarak görünmesi lazım. Ayrılmamış alana sağ tıklayıp, yeni birim oluştur. Diskte sorun yoksa çalışır. Bozuk olabilir.

Evet F ayrı bir disk. Ve Windows C de kurulu. Demin dediğiniz gibi önce diski biçimlendirdim. Sonra @AYDNd hocamın dediği kodu yazdım. %100 olunca PC kapatıp açtım. Şu anlık düzeldi sorun. En son dediğinizi yapıp diskin birimini silip tekrar oluşturdum. Şu an her şey normal ve normal bir şekilde açıldı. Umarum böyle kalır, çünkü bazen yapmayabiliyordu. İlginize ve desteklerinize çok teşekkürler, tekrar olursa yazacağım. Ne kadar mutluyum bilemezsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet F ayrı bir disk. Ve Windows C de kurulu. Demin dediğiniz gibi önce diski biçimlendirdim. Sonra @AYDNd hocamın dediği kodu yazdım. %100 olunca PC kapatıp açtım. Şu anlık düzeldi sorun. En son dediğinizi yapıp diskin birimini silip tekrar oluşturdum. Şu an her şey normal ve normal bir şekilde açıldı. Umarum böyle kalır, çünkü bazen yapmayabiliyordu. İlginize ve desteklerinize çok teşekkürler, tekrar olursa yazacağım. Ne kadar mutluyum bilemezsiniz

Çözülürse belirtiniz ki aynı sorunu yaşayan başkaları da fayladansın.İyi günler.

Geri
Yukarı